Zmień wersję językową na PL
Zmień wersję językową na DE
Zmień wersję językową na EN

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK
Infolinia ZTM
Centrala Nadzoru Ruchu MPK

Wyszukiwarka

Sieci społecznościowe

Newsletter

Unia Europejska
Biuletyn Informacji Publicznej
UITP Member
Strona Główna / O MPK / Inwestycje / Tabor / UE - zakup 45 tramwajów Tramino
UE - zakup 45 tramwajów Tramino
projekt-poznaniak-klip-mNie ma Poznania bez zielonych tramwajów i autobusów. Wie o tym Daniel Moszczyński, który zdjęcia do swojego utworu „Projekt Poznaniak”, kręcił m.in. we wnętrzu Tramino. Prawie 20-osobowa ekipa realizacyjna pracowała w ostatnich dniach nad klipem, który jak najwierniej odzwierciedli Poznań. Zobacz zdjęcia.
Więcej…
tramino-zakonczenie-dostaw-konferencja-m23 listopada 2009 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu, Sp.z o.o. podpisało z firmą Solaris Bus&Coach kontrakt na dostawę 40 niskopodłogowych tramwajów Tramino. W roku 2010 podpisano kolejną umowę zwiększając ilość tramwajów do 45 szt. Zgodnie z umową wszystkie tramwaje miały zostać dostarczone do MPK do końca maja 2012. Dzisiaj odbyło się oficjalne zakończenie dostaw. Zobacz zdjęcia.
Więcej…
trako-2011-tramino-01-mDwie nagrody wywalczył tramwaj Solaris Tramino na międzynarodowych targach kolejowych Trako. Nagroda im. inż. Ernesta Malinowskiego, w kategorii „tabor szynowy” została przyznana przez kapitułę tego konkursu, za najciekawszy wyrób i innowację techniczną stosowaną w kolejnictwie, prezentowaną na targach. Tramino nagrodzone zostało również w kategorii „tabor” przez komisję konkursu o nagrodę im. Prof. Jana Podoskiego, odbywającego się pod patronatem Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej (IGKM). Celem było „wyróżnienie i promocja najlepszych wyrobów, innowacyjnych rozwiązań technicznych i nowoczesnych technologii”.
Więcej…
pierwszy-wyjazd-poznanskiego-tramino-mPo bardzo szczegółowych wręcz drobiazgowych i wieloetapowych odbiorach technicznych  Tramino wyjechało właśnie na trasę w podróż z pasażerami na linii 14!
Więcej…
tramino-w-wersji-poznanskiej-mZnany jest już termin, w którym Poznaniacy będą mogli korzystać z nowoczesnych tramwajów Tramino, które Solaris wyprodukował dla MPK w Poznaniu.  Pierwszy  tramwaj z tej serii pojawi się na linii nr 14 w  połowie lipca.
Więcej…
tramino-dla-poznania-prezentacja-mW poniedziałek 23 maja Solaris zaprezentował lokalnym władzom oraz przedstawicielom prasy pierwszy egzemplarz tramwaju Solaris Tramino dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Firma przedstawiła także hale produkcyjne, w których odbywa się końcowy etap wytwarzania nowoczesnych, niskopodłogowych pojazdów szynowych marki Solaris. Zobacz galerię zdjęć.
Więcej…
tramino-w-poznanskich-barwach-01-mW zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej gości już pierwszy egzemplarz tramwaju Tramino firmy Solaris Bus & Coach, pomalowany w firmowe kolory MPK Poznań Sp. z o.o. Już niebawem podobnych pojazdów pojawi się coraz więcej.

Więcej…
tramino-przod-mW lutym zaprezentowaliśmy pierwszą garść odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, związane z kursującym po poznańskich ulicach tramwajem Tramino. Dziś publikujemy kolejny zestaw, opatrzony naszymi wyjaśnieniami. Zapraszamy do lektury!
Więcej…
linia-6-mOd 1 marca Tramino kursuje na linii 6 na trasie łączącej Miłostowo z Budziszyńską. Zachęcamy pasażerów, którzy pierwszy raz będą mieli okazję na przejażdżkę tramwajem firmy Solaris, aby podzielili się z nami swoimi opiniami. Wiadomości można przesyłać na adres sekretariat@mpk.poznan.pl.
Przypominamy także, że zebraliśmy najczęściej powtarzające się pytania i wyjaśniliśmy jak poszczególne kwestie będą rozwiązane w wagonach wyprodukowanych dla MPK Poznań Sp. z o.o., które pojawią się na ulicach Poznania w połowie 2011 r.
Więcej…
tramino-wnetrze-mDrodzy Pasażerowie! W związku z tym, że wiele z Waszych pytań dotyczących poznańskiego modelu Tramino się powtarza, publikujemy wypowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jaką kolorystykę będzie miał nasz tramwaj? Jak będzie wyglądał wewnątrz? Czy będzie bardziej przestronny? Sprawdź!
Więcej…
tramino-mTak wysokiej dotacji z funduszy unijnych nie otrzymał w Poznaniu żaden projekt!
Dzisiaj w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie została podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Zakup nowoczesnego. niskopodłogowego taboru tramwajowego” dla Poznania ze środków Funduszu Spójności w ramach działania 7.3 programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POiŚ). Umowę podpisywali: Anna Siejda – dyrektor CUPT oraz Wojciech Tulibacki – prezes MPK Poznań Sp. z o.o.
Więcej…
tramino-na-14-mOd jutra kursy na regularnej linii w Poznaniu rozpocznie Solaris Tramino. Na początek z nowoczesnego, niskopodłogowego tramwaju będą mogli skorzystać pasażerowie linii nr 14 łączącej Piątkowo z Górczynem.

Więcej…
tramino-michal-zak-mKonkurs na symbol nowych poznańskich tramwajów rozstrzygnięty. Autorzy najlepszych projektów odebrali nagrody podczas uroczystych obchodów 130. urodzin Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.

Więcej…
tramino-testowy-mW listopadzie ub. roku podpisaliśmy umowę z firmą Solaris Bus & Coach na zakup 40 nowoczesnych, komfortowych niskopodłogowych i klimatyzowanych tramwajów. Dziś pasażerowie zastanawiają się jak zostanie zaprojektowane wnętrze Tramino. Czy pojazd będzie wystarczająco przestronny? Ile będzie miał miejsc siedzących?
O Tramino i Tatrach mówi Dyrektor Przewozów Tramwajowych MPK Poznań Sp. z o.o. Jan Firlik.
Więcej…
jan-firlik-w-tramino-mZachęcamy do przeczytania rozmowy z Janem Firlikiem – dyrektorem przewozów tramwajowych MPK Poznań Sp. z o.o. W wywiadzie podsumowuje on zakończony przetarg na 40 tramwajów i zdradza plany dotyczące kolejnych inwestycji w tabor szynowy przed Euro 2012.


Więcej…
katedra-mPodczas rozprawy w Sądzie Okręgowym w Poznaniu, która odbyła się 17 grudnia 2009 r., sąd w całości oddalił skargę spółki Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA jako bezzasadną.

Więcej…
tramino-podpisanie-umowy-mW czas obchodów dnia naszej patronki świętej Katarzyny podpisujemy umowę na zakup 40 nowoczesnych, komfortowych niskopodłogowych i klimatyzowanych tramwajów. To największy taki kontrakt w historii MPK Poznań Sp. z o.o. Tylko Warszawa podjęła większą od nas inwestycję w tabor szynowy.
Więcej…
tramino-poznan-mUrząd Zamówień Publicznych - Departament Kontroli Zamówień współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej po przeprowadzeniu kontroli uprzedniej stwierdził, że w przetargu na zakup 40 niskopodłogowych, komfortowych tramwajów przeprowadzonym przez MPK Poznań Sp. z o.o. nie dopatrzono się żadnych naruszeń prawa.
Więcej…
02-mTRAKO to międzynarodowe targi kolejowe. W tym roku, pod patronatem honorowym Ministra Infrastruktury, Międzynarodowe Targi Gdańskie SA i PKP SA zorganizowały je po raz ósmy. Trzem dniom wystawowym towarzyszyło wiele dodatkowych imprez. Odbyła się premiera tramwaju firmy Solaris – Tramino, szereg konferencji i seminariów oraz konkursów, m.in. „Konkurs im. inż. Ernesta Malinowskiego”, w którego kapitule znalazł się dyrektor przewozów tramwajowych MPK Poznań Sp. z o.o. Jan Firlik.
Więcej…
katedra-mKrajowa Izba Odwoławcza  podjęła dziś decyzję w sprawie protestu bydgoskiej PESY. Protest został oddalony. Po przeprowadzeniu kontroli uprzedniej w Urzędzie Zamówień Publicznych, MPK Poznań będzie mogło podpisać umowę ze zwycięzcą przetargu na dostawę 40 tramwajów, którym jest firma Solaris.
Więcej…
katedra-mKrajowa Izba Odwoławcza nie podjęła dziś decyzji w sprawie protestu bydgoskiej PESY. Rozstrzygające ten protest orzeczenie ma zapaść w czwartek, 15 października br.
Więcej…
tramino-poznan-mW dniu 26 sierpnia 2009 MPK Poznań Sp. z o.o. dokonało wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na zakup 40 niskopodłogowych tramwajów. Ta najkorzystniejsza oferta została złożona przez firmę Solaris Bus&Coach S.A. z podpoznańskiego Bolechowa.
W dniu 3 września wpłynął do nas protest złożony przez innego uczestnika przetargu – firmę Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A Holding.
Do protestu, po stronie MPK Poznań przyłączył się zwycięzca przetargu – Solaris Bus & Coach.
Więcej…
tramino-poznan-mPoznaliśmy zwycięzcę przetargu na dostawę 40 tramwajów dla Poznania. Największą liczbę punktów otrzymała firma Solaris Bus & Coach S.A., która zaproponowała model Tramino.
Więcej…
zajezdnia-glogowska-mCoraz bliżej nam do znalezienia odpowiedzi na pytanie: jakie tramwaje pojawią się w Poznaniu. Spośród 6 firm, które pozostały na polu walki o wygraną w przetargu na dostawę  40  nowoczesnych, komfortowych, klimatyzowanych,  pojemnych, niskopodłogowych pojazdów, oferty złożyło trzech kontrahentów: bydgoska PESA, podpoznański SOLARIS znany jako producent autobusów oraz CAF z Madrytu.
Więcej…
moderusNa zorganizowanej w dniu 14 kwietnia konferencji prasowej Dyrektor Przewozów Tramwajowej Jan Firlik podsumował obecny stan prac nad największą od lat inwestycją w poznański tabor szynowy. Ostatni bowiem duży zakup tramwajów dla Poznania miał miejsce w latach 2003 - 2004, kiedy to na naszych liniach pojawiły się pojazdy Siemens Combino.
Więcej…
combinoHiszpanie, Niemcy, Włosi, Szwajcarzy, Czesi i oczywiście Polacy. Firmy z całej Europy zgłosiły się do przetargu na nowe tramwaje dla MPK. Czym będą jeździć poznaniacy? - pyta Gazeta Wyborcza.
Więcej…
zajezdnia-glogowska-mW poniedziałek mija termin, jaki poznańskie MPK wyznaczyło producentom tramwajów na złożenie wstępnych ofert w przetargu. Firmy zwyczajowo czekają z tym do ostatniej chwili. Dopiero w poniedziałek okaże się więc, ilu producentów (spośród dziewięciu zaproszonych do udziału w postępowaniu) wystartuje w walce o wielomilionowy kontrakt.
Więcej…