Zmień wersję językową na PL
Zmień wersję językową na DE
Zmień wersję językową na EN

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK
Infolinia ZTM
Centrala Nadzoru Ruchu MPK

Wyszukiwarka

Sieci społecznościowe

Newsletter

Unia Europejska
Biuletyn Informacji Publicznej
UITP Member
Strona Główna / O MPK / Inwestycje / Zakup 25 autobusów Solaris Urbino / W Poznaniu przybędzie Solarisów
solaris-przed-ratuszem-mFirma Solaris Bus & Coach S.A. w wyniku wygranego przetargu, podpisała wczoraj kontrakt na dostawę 25 niskopodłogowych autobusów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Dwadzieścia przegubowych Solarisów Urbino 18 oraz pięć dwunastometrowych Solarisów Urbino 12, zostanie dostarczonych MPK do końca bieżącego roku.
Wszystkie autobusy będą napędzane nowoczesnymi i ekologicznymi silnikami spełniającymi najbardziej rygorystyczną normę czystości spalin EEV. Ponadto Solarisy dla Poznania będą w pełni klimatyzowane i wyposażone w system monitoringu.

Standardem we wszystkich autobusach Solaris Urbino, jest niska podłoga na całej długości pojazdu oraz tzw. funkcja przyklęku, umożliwiająca obniżenie wejścia do autobusu na przystankach.
Do tej pory w barwach poznańskiego MPK, jeżdżą 72 Solarisy, w tym pierwszy w Polsce autobus z napędem hybrydowym Solaris Urbino 18 Hybrid.
„Bardzo cieszymy się z faktu, że po raz kolejny mamy przyjemność dostarczyć autobusy do stolicy Wielkopolski”.  – mówi Krzysztof Olszewski Przewodniczący Rady Nadzorczej Solaris Bus & Coach S.A.
Firma Solaris bierze także udział w toczącym się postępowaniu przetargowym na dostawę niskopodłogowych tramwajów dla MPK Poznań.