Zmień wersję językową na PL
Zmień wersję językową na DE
Zmień wersję językową na EN

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK
Infolinia ZTM
Centrala Nadzoru Ruchu MPK

Wyszukiwarka

Sieci społecznościowe

Newsletter

Unia Europejska
Biuletyn Informacji Publicznej
UITP Member
Strona Główna / O MPK / Inwestycje / Zakup 25 autobusów Solaris Urbino
Zakup 25 autobusów Solaris Urbino
biletomat-bus-mPonad 20 lat temu poznaniacy mogli zapłacić za przejazd kupując bilet w automacie na pokładzie pojazdu.   Automaty mają wrócić, a pierwszy ich zwiastun pojawi się  w nowym autobusie, który wyruszy na trasę już w dniu Wszystkich Świętych.

Więcej…
solaris1625-02-mW ostatnim dniu czerwca podpisaliśmy umowę na zakup 25 niskopodłogowych autobusów firmy Solaris. Pierwsze dwa już dotarły do naszej stajni. Zewnętrznie nie różnią się  od lubianych jamników jeżdżących już po Poznaniu. Ich wnętrze kryje jednak wiele nowych udogodnień, które wpłyną na podniesienie bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Więcej…
solaris-urbino18-mRok 2009 to bardzo dobry rok dla floty autobusowej pod banderą poznańskiego MPK.  W lutym przybyły nam cztery autobusy firmy MAN, które pojawiły się jako rezultat zakupu uzupełniającego poprzedni przetarg, a już w kwietniu ogłoszono następny przetarg na dostawę kolejnych dwudziestu pięciu: 20 przegubowych, 18-metrowych i 5 typowych,  o długości 12 metrów.
Więcej…
solaris-przed-ratuszem-mFirma Solaris Bus & Coach S.A. w wyniku wygranego przetargu, podpisała wczoraj kontrakt na dostawę 25 niskopodłogowych autobusów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Dwadzieścia przegubowych Solarisów Urbino 18 oraz pięć dwunastometrowych Solarisów Urbino 12, zostanie dostarczonych MPK do końca bieżącego roku.
Wszystkie autobusy będą napędzane nowoczesnymi i ekologicznymi silnikami spełniającymi najbardziej rygorystyczną normę czystości spalin EEV. Ponadto Solarisy dla Poznania będą w pełni klimatyzowane i wyposażone w system monitoringu.
Więcej…