Zmień wersję językową na PL
Zmień wersję językową na DE
Zmień wersję językową na EN

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK
Infolinia ZTM
Centrala Nadzoru Ruchu MPK

Wyszukiwarka

Sieci społecznościowe

Newsletter

Unia Europejska
Biuletyn Informacji Publicznej
UITP Member
kolo-wedkarskie-tramwajarz-mHistoria Koła „Tramwajarz” rozpoczęła się z chwilą powstania komunikacji zbiorowej w Poznaniu. Pracownicy naszego przedsiębiorstwa już przed II wojną światową zrzeszali się w Towarzystwach  Wędkarskich, które działały na terenie całego kraju. Wojna bardzo ograniczyła  tą działalność, ale już po wojnie rozpoczęło się reaktywowanie struktur wędkarskich w Polsce, co doprowadziło w 1950 roku do utworzenia Polskiego Związku Wędkarskiego. Od tego momentu zaczęły powstawać koła wędkarskie, które miały za zadanie propagowanie aktywnego wypoczynku nad wodą i równoczesne jednoczenie się braci wędkarskiej w strukturach PZW.

W 1952 roku pracownicy naszego przedsiębiorstwa utworzyli Koło PZW. Na pierwszym Walnym Zgromadzeniu  postanowiono przyjąć nazwę „Tramwajarz” a pierwszym prezesem wybrano kolegę Stanisława Wojciechowskiego.

W latach 60-tych i 70-tych XX wieku członkowie naszego koła brali aktywny udział w życiu braci wędkarskiej Poznania i okolic propagując wędkarstwo wśród młodzieży i biorąc aktywny udział w pracach społecznych. Nowy prezes

Janusz Karolczak postawił na sport wędkarski i rekreacje. Przyczyniło się to do wzrostu ilości członków koła „Tramwajarz” do ponad 200 osób.

Lata 80-te XX wieku wprowadziły nowe wartości wędkarstwa w naszym przedsiębiorstwie.  Powstały wtedy w naszym kole drużyny wędkarskie osiągające liczne sukcesy.

Następny prezes Andrzej Potocki kontynuował politykę poprzednika do 1989 roku. Wtedy to musiał ustąpić ze stanowiska ze względów zdrowotnych. Na jego następcę Walne Zgromadzenie Koła wybrało Waleriana Browarczyka. Nowy prezes okazał się świetnym organizatorem i kolegą. Zapoczątkował on między innymi wyjazdy rodzinne na ryby. Przebiegały one w atmosferze rodzinnego biwaku, ale także była w nich nutka sportowej rywalizacji. Podczas jego kadencji ilość członków koła wzrosła do 700 osób.  Po dwudziestu latach prezesowania kolega Walerian ustąpił ze stanowiska pozostawiając brać wędkarską naszego koła skonsolidowaną, chętną do pracy z młodzieżą i aktywną na polu sportu wędkarskiego amatorskiego. Pomimo rezygnacji ze stanowiska nie opuścił on zarządu, został wybrany na sekretarza koła.

Nowy prezes Tomasz Drobczyński realizuje wytyczone przez Kolegę Browarczyka kierunki rozwoju Koła „Tramwajarz”. Realizuje także swoje pomysły na wypoczynek załogi MPK Poznań i członków koła niepracujących w naszym przedsiębiorstwie organizując rodzinne wyjazdy weekendowe nad jeziora i nad morze Bałtyckie. Oczywiście są one połączone z zawodami wędkarskimi. Z wyjazdów tych chętnie korzystają nasi wędkarze, których w kole jest obecnie ponad pięciuset, co stanowi dużą grupę ludzi pragnących aktywnie odpoczywać na łonie natury.Dalszą historię koła tworzyć będziemy w oparciu o pozyskiwanie nowych członków a zwłaszcza młodzieży i propagowanie sportu wędkarskiego połączonego z wypoczynkiem.


Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej związku: http://www.pzw.org.pl/tramwajarz_poznan/