Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Linie turystyczne: W długi weekend wybierz się na przejażdżkę historycznym taborem MPK Poznań

06.06.2023

We wszystkie dni tzw. długiego weekendu – od czwartku, 8 czerwca aż do niedzieli, 11 czerwca br. – będzie można wybrać się na przejazd historycznymi tramwajami i autobusami. Zapraszamy!

Linie turystyczne, obsługiwane historycznym taborem, to szansa na wyjątkową podróż przez Poznań. To również okazja, aby poczuć klimat minionych lat, a w przypadku młodszych pasażerów – możliwość przekonania się jak podróżowali ich rodzice, czy dziadkowie.

Zachęcając do skorzystania z oferty linii turystycznych, przekazujemy informacje na temat ich funkcjonowania w tzw. długi weekend czerwcowy.

W czwartek, 8 czerwca br., funkcjonować będą linie turystyczne 0 i 100.  Zgodnie z harmonogramem, na linię 0 skierowany zostanie skład N+ND. Na trasę linii 100 pojadą natomiast Ikarus 280 i Neoplan N4020 – pierwszy niskopodłogowy autobus miejski w Polsce, odrestaurowany przez firmę Solaris Bus & Coach i udostępniony na poznańskie linie turystyczne.

W piątek, 9 czerwca br., funkcjonować będą linie turystyczne 20 i 100. Do obsługi linii 20 przewidziany jest skład wagonów typu 105N, a na trasę linii 100 Ikarus 280 oraz DAF.

W sobotę, 10 czerwca br., funkcjonować będą linie turystyczne 20, 100 i 102. Na linię 0 skierowany zostanie „helmut” (707). Na trasę linii 100 pojadą natomiast DAF i Ikarus 280. Tego dnia uruchomiona zostanie również linia 102 – tradycyjnie już pasażerów tej linii przewozić będzie Jelcz – „ogórek”.

W niedzielę, 11 czerwca br., funkcjonować będą linie turystyczne 0 i 100. Na trasę linii 100 wyjadą Ikarus 260 oraz MAN, a na linię 0 szykowana jest niespodzianka.

Ważne: w szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania linii turystycznych (trasa, rozkład jazdy, cennik) można znaleźć w zakładce Turystyka-Linie turystyczne.

Zapraszamy!


Pozostałe aktualności


Autobusy wodorowe wyjeżdżają na ulice Poznania

22.09.2023
W Dzień bez Samochodu zaprezentowany został pierwszy całkowicie zeroemisyjny autobus wodorowy w barwach poznańskiego MPK. Od soboty, 23 września, zacznie on wozić pasażerów. Łącznie w Poznaniu będz...

Podbijanie torowiska. Może być głośno

25.09.2023
Tramwaj na torowisku - trasa PST
Począwszy od nocy z wtorku na środę (z 26 na 27 września) na trasie PST będzie wykonywane podbicie stabilizacyjne torowiska. Jest to procedura standardowo przeprowadzana m.in. dla nowo uruchamianyc...

Prace na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego

21.09.2023
Na pierwszym planie - leżące na ziemi szyny
AKTUALIZACJA: W poniedziałek o  godzinie 12.51 nastąpiło wznowienie ruchu tramwajowego na ul. Przybyszewskiego. Linia 7  wróciła na stałą trasę. Od godziny 14.45 przywrócono stałą organizację ruchu...