W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Linie turystyczne: Moderus Gamma LF 05 AC będzie kursować na linii 20

21.09.2023

Tego jeszcze na poznańskich liniach turystycznych nie było! W sobotę (23 września) na linii 20 pojawi się nie historyczny, lecz… najnowszy tramwaj przewożący pasażerów MPK Poznań: Moderus Gamma LF 05 AC.

Od początku tygodnia prototypowa Gamma LF 05 AC kursuje przede wszystkim linii 99, wzbudzając duże zainteresowanie nie tylko pasażerów, ale i przechodniów. W związku z tym oraz z myślą o miłośnikach komunikacji miejskiej, którzy na co dzień nie mają możliwości obejrzeć bordowej gammy z bliska, zapadła decyzja, aby skierować ją na linię turystyczną. Gamma LF 05 AC  w sobotę będzie kursować na linii 20.

W niedzielę na trasie linii 0 kursować będzie skład N+ND.

Na linii 100 w sobotę mają kursować Ikarus 280 i Ikarus 260, a w niedzielę – Ikarus 280 i Neoplan N4020 (ten Neoplan to pierwszy niskopodłogowy autobus miejski w Polsce – gdy zakończył służbę firma Solaris Bus & Coach odkupiła go, odrestaurowała i udostępniła na poznańskie linie turystyczne).

Na linię 102, uruchamianą jedynie w soboty, przewidziano Jelcza („ogórka”).

Zapraszamy gorąco!

Przypominamy, że w sezonie 2023 linie turystyczne będą funkcjonować (w soboty, niedziele i święta)  do 1 października. Szczegółowe informacje (w tym schematy tras, rozkład jazdy, cennik) w zakładce Turystyka-Linie turystyczne.

Ważne: W szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.


Pozostałe aktualności


Prace w centrum – zmiany dla kierowców i pasażerów

01.12.2023
Widok z lotu ptaka na centrum Poznania, widoczny Okrąglak
W nocy z piątku na sobotę (z 1 na 2 grudnia) rozpoczną się – zgodnie z zapowiedziami - przygotowania do otwarcia tras tramwajowych w centrum. Poza zmianami dla podróżujących tramwajem, wprowadzona ...

Linia 24 zmienia trasę. Sprawdźcie, gdzie będzie można zobaczyć „świąteczną bimbę”...

01.12.2023
Ozdobiony lampkami, rozświetlony tramwaj linii 24
W związku z pracami w centrum miasta od poniedziałku 4 grudnia br. zostanie zmieniona trasa linii 24. Tym samym „świąteczna bimba” pojawiać się będzie także na Jeżycach. Ozdobiony światełkami tr...

Tramwaje testują trasę kórnicką, w grudniu pojadą też przez centrum

28.11.2023
Tramwaj na nowym torowisku na trasie kórnickiej - widok z lotu ptaka
Na gruntownie przebudowaną trasę kórnicką wjechały pierwsze tramwaje oraz pojazdy techniczne MPK Poznań – we wtorek, 28 listopada br., przeprowadzane były testy nowej infrastruktury. Wkrótce pa...