Linie tramwajowe
  W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

  W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
  Powered by jakdojade.pl

  Remont trasy Kórnickiej oraz zmiany w komunikacji autobusowej i tramwajowej od 17 października br.

  14.10.2022
  Obowiązuje: 17.10.2022 -
  Dotyczy: 5, 17, 18, 124, 154, 162, 166, 181, 184, 190, 231

  Informujemy, że w poniedziałek, 17 października 2022 r. nastąpi zamknięcie trasy Kórnickiej – odcinka trasy tramwajowej od węzła „Os. Lecha” do węzła „Kórnicka”. Spowoduje to następujące zmiany w komunikacji tramwajowej:

  • tramwaje linii nr 5 pomiędzy rondem Żegrze a rondem Rataje kursować będą objazdem przez rondo Starołęka i Zamenhofa,
  • funkcjonowanie linii tramwajowej nr 17 zostaje tymczasowo zawieszone,
  • tramwaje linii nr 18 pomiędzy przystankami „Piaśnicka/Rynek” a „Rondo Rataje” kursować będą objazdem przez Chartowo, Żegrze, rondo Żegrze, rondo Starołęka i Zamenhofa.

  Zastępczą komunikację stanowić będą następujące linie autobusowe nr:

  162, 166, 181 i 196 (między rondem Rataje o osiedlami Lecha i Tysiąclecia oraz Rusa (tylko linie nr 166 i 181) oraz Czecha (tylko linie nr 162 i 196)),
  154 funkcjonująca na zmienionej trasie: RONDO RATAJE – Krzywoustego – Anny Jantar – Brneńska – Milczańska – Inflancka – Piaśnicka – Chartowo – Bobrzańska – Krzywoustego – Ługańska – Szczepankowo – Gospodarska – SPŁAWIE (część kursów wydłużona przez Ostrowską i Tarnowską do pętli KRZESINY) zapewniać będzie połączenie ronda Rataje i osiedli Lecha, Tysiąclecia i Czecha,
  190 funkcjonująca na wydłużonej trasie: OS. SOBIESKIEGO – Stróżyńskiego – Jaroczyńskiego – Wojciechowskiego – Piątkowska – Słowiańska – Szelągowska – Garbary – most Królowej Jadwigi – Krzywoustego – Anny Jantar – Brneńska – Milczańska – Inflancka – Piaśnicka – Chartowo – BOBRZAŃSKA (powrót: BOBRZAŃSKA – … – most Królowej Jadwigi – Kazimierza Wielkiego – Mostowa – Garbary – … – OS. SOBIESKIEGO). Przystanek końcowy i początkowy „Bobrzańska” zlokalizowany zostanie na ul. Żegrze przy skrzyżowaniu z ul. Bobrzańską pod wiaduktem trasy Katowickiej. Nazwa przystanku zostanie zmieniona – obecnie nosi on nazwę „Krzywoustego Wiadukt”. Linia zapewniać będzie połączenie ronda Rataje i osiedli Lecha, Tysiąclecia i Czecha.

  Autobusy linii nr 162 nie będą wykonywać kursów przez Spławie, natomiast linia nr 154 będzie w niedziele i dni świąteczne funkcjonować od godz. 6:00.

  Jak wspomniano wyżej, przystanek „Krzywoustego Wiadukt” zmienia nazwę na „Bobrzańska”, a jego status zostaje zmieniony na przystanek stały. Przystanek ten będzie obsługiwany tylko przez autobusy linii nr 190 – autobusy linii nr 166 i 231 nie będą się na nim zatrzymywać. Najbliższe przystanki tych linii:

  • „Bobrzańska” na ul. Bobrzańskiej przy bloku os. Stare Żegrze 166 – dla linii nr 166,
  • „Żegrze III” na ul. Żegrze przy przystanku tramwajowym o tej samej nazwie.

  W związku ze skierowaniem do ronda Rataje linii nr 154 oraz linii podmiejskich nr 511 i 512 obsługiwanych przez KomBus Kórnik, zmieni się także lokalizacja stanowisk odjazdowych niektórych linii na dworcu przy rondzie Rataje:
  • autobusy linii nr 154 odjeżdżać będą z peronu 2, stanowisko 2 (bliżej najazdu),
  • autobusy linii nr 511 i 512 odjeżdżać będą z peronu 4, stanowisko 1 (bliżej wyjazdu),
  • autobusy linii nr 162 i 196 odjeżdżać będą z peronu 4, stanowisko 2 (bliżej najazdu).

  Nastąpią także korekty rozkładów jazdy na liniach nr 124, 181 i 184.