Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Kolejka Parkowa Maltanka – rozpoczęcie sezonu 2023

25.04.2023

Lokogaraż, czyli miejsce gdzie nocują lokomotywy i wagoniki, zyskał nowe oblicze. Dzięki współpracy z Posnanią odnowiono również ławki na peronie na stacji Maltanka. Jutro – w środę, 26 kwietnia, ciuchcia wyjedzie w pierwszy w sezonie 2023 kurs z pasażerami. Zapraszamy!

Kolejka Parkowa Maltanka w sezonie 2023 będzie kursować codziennie – w dni robocze co godzinę, a w weekendy i święta – co 30 minut. Co ok. dwa tygodnie odbywać się będą Dni Pary – wówczas na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t, najstarszy czynny parowóz w Polsce (wyprodukowany w 1925 roku) – o terminach Dni Pary będziemy informować na bieżąco. Na wąskich torach pojawiać się będą również lokomotywy spalinowe oraz „ryjek”czyli wagon MBxc1-41 z 1932 roku.

Na Maltance odbyły się już przejazdy techniczne, które potwierdziły, że wąskotorówka jest dobrze przygotowana do rozpoczęcia sezonu.

Dzięki współpracy z Posnanią, na lokogarażu można już podziwiać wyjątkową, kolorową mozaikę symboli Poznania, wśród których Maltanka gra jedną z kluczowych ról. Również ławki, które znajdują się na peronie odjazdowym na stacji Maltanka zostały odnowione, aby jak najlepiej służyć pasażerom.

Zapraszamy na Maltankę! Sezon 2023 rozpoczynamy 26 kwietnia.

 

Przydatne informacje na temat funkcjonowania kolejki Maltanka (cennik, rozkład jazdy) – w zakładce Turystyka-Maltanka

 


Pozostałe aktualności


W weekend „ryjek” na Maltance, a na liniach turystycznych m.in. KSW i „ogórek”

31.05.2023
Wagon zwany ryjkiem na torowisku
Nie macie planów na weekend? Zapraszamy na Maltankę oraz na linie turystyczne. Na trasę kolejki wyjedzie wóz motorowy nr 1 zwany „ryjkiem”, a na linii 0 kursować będzie skład wojennych wagonów tram...

Zbiórka krwi w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej

24.05.2023
Na zdjęciu widnieje czerwony autobus z napisem Ambulans do pobierania krwi
Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zatrzyma się w poniedziałek (29 maja) na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej. Tego dnia, w godzinach od 8.00 ...

Kolejka Parkowa Maltanka zaprasza w weekend na Dni Pary

24.05.2023
Parowóz na tle jeziora
Para-buch! Koła – w ruch! Już w najbliższy weekend (27 i 28 maja) na torach Maltanki ponownie pojawi się Borsig Bn2t. Parowóz będzie odjeżdżał o pełnych godzinach ze stacji Maltanka a 30 minut późn...