Dziękujemy, że jesteście z nami
Strona Główna » Kampanie » Miejskie Podróże Książkowe » Książki do... słuchania w tramwajach i autobusach
miejskie-podroze-ksiazkowe-plakatMiejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wraz z poznańskim start-upem Audeo przygotowały dla poznaniaków propozycję podróży pełnej zagadkowych historii i klasyki polskiej literatury. Już od soboty 29 czerwca odbędzie się kampania społeczna, której celem jest propagowanie czytelnictwa i książki słuchanej, stworzona została myślą o osobach lubiących dobrą lekturę i efektywne zarządzanie czasem.

Podczas trwania akcji pasażerowie tramwajów i autobusów będą mogli posłuchać w pełni legalnych i bezpłatnych audiobooków. Środki komunikacji miejskiej, przystanki oraz Miejskie Regały Książkowe wypełnią się plakatami oraz specjalnymi voucherami, dzięki którym będzie można pobrać jedną z czterech książek słuchanych do wyboru.
Jak zaznacza prezes MPK Poznań, Wojciech Tulibacki: „To nie pierwszy raz, kiedy namawiamy podróżnych do wykorzystania czasu spędzanego codziennie w tramwaju czy autobusie. Dla tych, którzy nie lubią czytać poza domowym zaciszem, mamy propozycję – tym razem do słuchania. W pojazdach i na przystankach znajdą się informacje z QR kodem, po zeskanowaniu którego pasażerowie za darmo pobiorą książkę w formacie audio. Będą jej mogli słuchać np. w czasie podróży do pracy czy na zakupy”.
To nie koniec atrakcji. Książki słuchane będzie można znaleźć także w Miejskich Regałach Książkowych lub odwiedzić strefę relaksu MPK i Audeo w parku przy Operze. Na specjalnie przygotowanych tabliczkach pojawią się informacje o oferowanych tytułach oraz sposobach na leniuchowanie z książką.
Jak tłumaczy Krystian Jackowski z Audeo: „Ta akcja to ciekawa propozycja dla osób, które nie miały jeszcze okazji posłuchać audiobooków.  To świetne rozwiązanie zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Książek można słuchać wszędzie: w drodze do pracy, biegając czy sprzątając. Książka słuchana nie stanowi opozycji dla tradycyjnej książki, wprost przeciwnie – jest jej naturalnym uzupełnieniem”.


Jak skanować QR kody?
Aby móc skanować QR kody w telefonie komórkowym pobierz darmową aplikację np. i-nigma. Możesz to zrobić wpisując w przeglądarce swojego telefonu adres www.i-nigma.mobi i postępując zgodnie z instrukcjami.


QR kody nie od dziś w MPK Poznań
To nie pierwsza oferta MPK Poznań używająca QR kodów. Wcześniej na najważniejszych przystankach węzłowych i pętlach, zamieściliśmy tabliczki pozwalające pobrać rozkłady jazdy, komunikaty i lokalizacje najbliższych biletomatów dla danego przystanku. Charakterystyczne czarno-białe kwadraty pasażerowie znajdą także w biletomatach mobilnych, gdzie ułatwiają szybkie pobranie informacji na telefon komórkowy. Mamy też coś dla użytkowników sezonowych linii turystycznych. Pod QR kodami zamieszczonymi na przystankach linii 0 i 100, kryje się strona, pozwalająca poznać obowiązkowe TOP 10 Poznania, czyli miejsca które warto zobaczyć, a także darmowa aplikacja Starpin, która wskaże podróżnemu ciekawe i interesujące miejsca w pobliżu jego aktualnej lokalizacji.


O akcji
Pierwsza akcja dotycząca popularyzacji czytelnictwa została zorganizowana z fundacją Bookarest, która wraz z portalem lubimyczytac.pl i MPK Poznań wysłała do poznańskich tramwajów i autobusów kontrolerów, którzy zamiast sprawdzać bilety, rozdawali pasażerom fragmenty książek. Przeczytaj...