Zapraszamy na przejażdżkę Kolejką Parkową Maltanka codziennie od 10.00 do 19.00 co godzinę oraz w soboty, niedziele i święta co 30 minut.
Strona Główna » Kampanie » Przypnij kokardę » 95. rocznica Powstania Wielkopolskiego: Tramwaj powstańczy
tramwaj-powstanczy10 grudnia na ulice naszego miasta wyjechał przystrojony flagami i kokardami w narodowych barwach, historyczny powstańczy tramwaj, z którego pokładu, wraz z członkami Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych, rozdawaliśmy pasażerom pamiątkowe kokardy. Ponadto nasi pasażerowie mogli oglądać okolicznościową wystawę, pokazującą Poznań z okresu 1905-1918 na pocztówkach, które udostępniła Biblioteka Uniwersytecka. Zobacz zdjęcia.

„Przypnij kokardę” to inicjatywa pięciu wielkopolskich firm: Aquanet SA, MPK w Poznaniu Sp. z o.o., Enea S.A., Enea Operator Sp. z o.o. i Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. Oddział w Poznaniu. Poprzez tę wyjątkową akcję pragniemy przywołać pamięć o Powstaniu Wielkopolskim i razem z mieszkańcami uczcić zwycięstwo Powstańców w walce o naszą wolność.
Niech to wspólne działanie wielkopolskich firm będzie pozytywnym bodźcem, zachęcającym Wielkopolan do noszenia przygotowanych przez nas kokard narodowych – symbolu Powstania, a także do aktywnego udziału w uroczystościach. Wierzymy, że przykład dadzą wielkopolscy dziennikarze i jak każdy prawdziwy Poznańczyk - przypną kokardę na znak pamięci i szacunku do Powstania, które przyczyniło się do odrodzenia Polski po ponad stu latach niewoli. Biało-czerwona kokarda to symbol obchodów Powstania Wielkopolskiego.

Dołącz do akcji na facebooku: www.facebook.com/PrzypnijKokarde