Zmień wersję językową na PL
Zmień wersję językową na DE
Zmień wersję językową na EN

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK
Infolinia ZTM
Centrala Nadzoru Ruchu MPK

Wyszukiwarka

Sieci społecznościowe

Newsletter

Unia Europejska
Biuletyn Informacji Publicznej
UITP Member
Strona Główna / Kampanie / Przystanek jak malowany
Przystanek jak malowany
przystanek-jak-malowany-finalPonad  5000 głosów, które oddali internauci wybierając  najlepsze projekty spośród 28 prac przygotowanych przez młodzież z 7 placówek oświatowo-wychowawczych to rezultat konkursu „Przystanek jak malowany”.  Już wkrótce uczestnicy konkursu chwycą za pędzle i odmalują najbardziej dewastowane przystanki tramwajowe według własnego projektu.
Więcej…
przystanek-jak-malowany-przystanek-kornicka„Przystanek jak malowany” to akcja o wymiarze edukacyjno-wychowawczym, której celem jest przeciwdziałanie aktom wandalizmu. Pomysł jest prosty: młodzież chwyta za pędzle i farby i odmalowuje zniszczone przystanki według własnego projektu. O tym, które projekty są najlepsze zadecydowali w swoim głosowaniu internauci.

Więcej…
przystanek-jak-malowany-kornickaW październiku ruszył konkurs "Przystanek jak malowany", którego pomysłodawcą jest Grupa Inicjatywna Mieszkańców „Przystanek Folwarczna”, a do którego przyłączyło się także MPK Poznań Sp. z o.o. Inicjatywa została wsparta przez Urząd Miasta Poznania w ramach projektu „Poznań promuje sztukę nie wandalizm”. Jej ideą jest, aby przeciwdziałać aktom wandalizmu i jednocześnie kształtować świadomość młodzieży w zakresie dbania o wspólne dobro.
W pierwszym etapie, który właśnie dobiegł końca, zgłoszone szkoły i placówki wykonały projekty malowania przystanków tramwajowych. Teraz, wspólnie z mieszkańcami, chcemy wybrać najlepsze prace i przenieść je na przystanki. Zapraszamy do głosowania! Na Wasze głosy czekamy do końca listopada.
Więcej…
przystanek-jak-malowany-kornickaNa usuwanie skutków wandalizmu na samych tylko przystankach tramwajowych trzeba było przeznaczyć w ubiegłym roku 280 000 złotych. Można by było za to kupić 70 niewielkich, ale chroniących przed deszczem i wiatrem wiat przystankowych. 
Próbą przeciwdziałania aktom wandalizmu i sposobem na ukształtowanie świadomości młodzieży ma być akcja edukacyjno-wychowacza „Przystanek jak malowany”.  Młodzież szkolna uzbrojona w farby i pędzle będzie odnawiać te przystanki, które najczęściej stają się obiektem działania wandali.

Więcej…