Dziękujemy, że jesteście z nami
Strona Główna » Kampanie » Przystanek jak malowany » Przystanek jak malowany - po głosowaniu internautów
przystanek-jak-malowany-przystanek-kornicka„Przystanek jak malowany” to akcja o wymiarze edukacyjno-wychowawczym, której celem jest przeciwdziałanie aktom wandalizmu. Pomysł jest prosty: młodzież chwyta za pędzle i farby i odmalowuje zniszczone przystanki według własnego projektu. O tym, które projekty są najlepsze zadecydowali w swoim głosowaniu internauci.

20 października ruszył konkurs "Przystanek jak malowany", którego pomysłodawcą jest Grupa Inicjatywna Mieszkańców „Przystanek Folwarczna”, a do którego przyłączyło się także MPK Poznań Sp. z o.o. Inicjatywa została wsparta przez Urząd Miasta Poznania w ramach projektu „Poznań promuje sztukę nie wandalizm”.

Ideą akcji jest ukształtowanie postaw i świadomości młodzieży w zakresie dbania o wspólne dobro.

W konkursie wzięło udział 7 placówek oświatowo-wychowawczych. Młodzież przygotowała i nadesłała na konkurs 28 projektów. Wszystkie znalazły się na naszej stronie internetowej.
Głosowanie na najlepszy projekt trwało od 20 listopada do 1 grudnia. Internauci nie zawiedli. Oddali kilka tysięcy głosów, które skrzętnie obliczamy, a które wyłonią zwycięskie projekty.

Wszystkie nadesłane prace  zostana zaprezentowane w Sali Białej Urzędu Miejskiego w Poznaniu w środę o godz. 9.30. Podczas wystawy zostaną ogłoszone wyniki konkursu.