Logotyp MPK Poznań Sp. z o.o.
Kolejka Parkowa Maltanka
Strona Główna / Kampanie / Przystanek jak malowany
Przystanek jak malowany
przystanek-jak-malowany-finalPonad  5000 głosów, które oddali internauci wybierając  najlepsze projekty spośród 28 prac przygotowanych przez młodzież z 7 placówek oświatowo-wychowawczych to rezultat konkursu „Przystanek jak malowany”.  Już wkrótce uczestnicy konkursu chwycą za pędzle i odmalują najbardziej dewastowane przystanki tramwajowe według własnego projektu.
Więcej…
przystanek-jak-malowany-przystanek-kornicka„Przystanek jak malowany” to akcja o wymiarze edukacyjno-wychowawczym, której celem jest przeciwdziałanie aktom wandalizmu. Pomysł jest prosty: młodzież chwyta za pędzle i farby i odmalowuje zniszczone przystanki według własnego projektu. O tym, które projekty są najlepsze zadecydowali w swoim głosowaniu internauci.

Więcej…
przystanek-jak-malowany-kornickaW październiku ruszył konkurs "Przystanek jak malowany", którego pomysłodawcą jest Grupa Inicjatywna Mieszkańców „Przystanek Folwarczna”, a do którego przyłączyło się także MPK Poznań Sp. z o.o. Inicjatywa została wsparta przez Urząd Miasta Poznania w ramach projektu „Poznań promuje sztukę nie wandalizm”. Jej ideą jest, aby przeciwdziałać aktom wandalizmu i jednocześnie kształtować świadomość młodzieży w zakresie dbania o wspólne dobro.
W pierwszym etapie, który właśnie dobiegł końca, zgłoszone szkoły i placówki wykonały projekty malowania przystanków tramwajowych. Teraz, wspólnie z mieszkańcami, chcemy wybrać najlepsze prace i przenieść je na przystanki. Zapraszamy do głosowania! Na Wasze głosy czekamy do końca listopada.
Więcej…
przystanek-jak-malowany-kornickaNa usuwanie skutków wandalizmu na samych tylko przystankach tramwajowych trzeba było przeznaczyć w ubiegłym roku 280 000 złotych. Można by było za to kupić 70 niewielkich, ale chroniących przed deszczem i wiatrem wiat przystankowych. 
Próbą przeciwdziałania aktom wandalizmu i sposobem na ukształtowanie świadomości młodzieży ma być akcja edukacyjno-wychowacza „Przystanek jak malowany”.  Młodzież szkolna uzbrojona w farby i pędzle będzie odnawiać te przystanki, które najczęściej stają się obiektem działania wandali.

Więcej…