Zapraszamy na przejażdżkę Kolejką Parkową Maltanka codziennie od 10.00 do 19.00 co godzinę oraz w soboty, niedziele i święta co 30 minut.
Strona Główna » Kampanie » Dość zaklejania Poznania » "Czyste słupy" już nie są czyste
czyste-slupy-malowanieSłupy na pl. Wolności znów zostały oklejone: Trwa szacowanie strat, akt wandalizmu zostanie zgłoszony policji.
Po raz kolejny wandale nie uszanowali pracy poznaniaków (zobacz zdjęcia z naszej akcji) i zanieczyścili przestrzeń miejską. Na słupach przy pl. Wolności znów pojawiły się plakaty. Straż miejska dysponuje nagraniem plakaciarzy. ZTM i MPK szacują straty. Złożone zostanie zawiadomienie o przestępstwie.

Plakaciarze zaczęli działać w  sobotę, 1 sierpnia, ok. godziny 21.30. Umieścili plakaty na słupach znajdujących się m.in. przy placu Wolności – od Al. Marcinkowskiego do Okrąglaka. Zniszczyli w ten sposób pracę poznaniaków, którzy w połowie lipca własnoręcznie oczyścili słupy ze szpecących miasto plakatów.
Kampanię „Czyste słupy” przygotowali wspólnie: Urząd Miasta Poznania, miejskie jednostki i spółki. Zaproszone do niej zostały wszystkie osoby, którym zależy na tym, by Poznań znów stał się czystym miastem. W połowie lipca wyczyszczone zostały słupy przy pl. Wolności oraz przy ul. 27 Grudnia i Fredry. Część z nich zaczęto malować.
Tuż po akcji straż miejska ukarała mandatem wandala, który próbował oklejać oczyszczone słupy. Słupy ponownie zostały oczyszczone.
W miniony weekend 16 słupów znów zostały oklejone. Obecnie trwa szacowanie strat. Sprawa zostanie zgłoszona policji – dysponujemy nagraniem z monitoringu, na którym dokładnie widać twarze plakatujących. Ustalenie ich nazwisk to kwestia czasu.
Przypominamy, że zgodnie z art. 63a Kodeksu Wykroczeń, każdemu, kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny.