Zapraszamy na przejażdżkę Kolejką Parkową Maltanka codziennie od 10.00 do 19.00 co godzinę oraz w soboty, niedziele i święta co 30 minut.
Strona Główna » Inwestycje » Infrastruktura » UE - zajezdnia Franowo » MPK podpisało umowę w sprawie zajezdni na Franowie
zajezdnia-glogowskaZajezdnia tramwajowa na Franowie stanie do 2012 roku. Tak zapewnia MPK, które podpisało w piątek umowę na wykonanie projektu zajezdni.

Wszyscy, którzy z niecierpliwością czekają na to, aby na Franowo dojechać tramwajem mogą odetchnąć z ulga. Kolejny krok w tym kierunku został poczyniony. W piątek MPK podpisało umowę na wykonanie projektu zajezdni. Według planu zajezdnia ma powstać do 2012 roku.

Nowa zajezdnia ma zająć powierzchnie siedemnaście hektarów, a na jej terenie znajdzie się 13 kilometrów torów. Obiekt ma pomieścić nawet 150 tramwajów. Dla porównania  zajezdnia przy Głogowskiej mieści ich zaledwie trochę ponad 60. Projekt będzie obejmował nie tylko budowę hal postojowych i przeglądowo-naprawczych, ale także uzbrojenie terenu, cały układ torowy i drogowy, sieć trakcyjną układ zasilania, infrastrukturę tramwajową i energetyczną, obiekty administracyjne, warsztatowe, magazynowe. W sumie będzie to trzydzieści obszarów składających się na sprawne funkcjonowanie nowej zajezdni.

Na Franowo przeniesione mają zostać zajezdnie z ulic Gajowej i Mandalińskiego. Ponadto, dzięki nowej inwestycji nie będą już potrzebne tory odstawcze przy ul. Budziszyńskiej. Prace nad projektem mają się zakończyć w przyszłym roku. Równoległe miejska spółka „Euro Infrastruktura” pracuje nad budową torów, które mają połączyć nową zajezdnię z Ratajami.

Prace projektowe mają zakończyć się według harmonogramu w przyszłym roku.


źródło: ar, epoznan.pl, 16 maja 2009