Zapraszamy na przejażdżkę Kolejką Parkową Maltanka codziennie od 10.00 do 19.00 co godzinę oraz w soboty, niedziele i święta co 30 minut.
Strona Główna » Inwestycje » UE - zakup 26 autobusów Solaris Urbino MIDI
UE - zakup 26 autobusów Solaris Urbino MIDI
zakonczenie-dostaw-75-solarisow-mDo MPK Poznań dotarł już ostatni z 75 supernowoczesnych autobusów marki Solaris. Równocześnie rozpoczęła się dostawa 26 superkomfortowych minibusów. Są pewną nowością we flocie poznańskiego MPK. Mają długość  8,6 m, mieszczą 50 pasażerów, a pojawią się najprawdopodobniej na liniach nocnych oraz liniach 52, 65 i 84, które były obsługiwane przez 9-metrowe Neoplany. W naszych stajniach jest też pierwszy z dwóch małych 7,8 metrowych busików,  które wyprodukowała dla nas słupska Kapena. Wzbogacenie floty poznańskiego MPK nie byłoby możliwe bez unijnego dofinansowania ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zobacz zdjęcia.
Więcej…
podpisanie-umowy-na-midibusy-mMPK Poznań Sp. z o.o.  podpisuje dziś umowę z firmą Solaris Bus & Coach S.A. na dostawę 26 superkomfortowych midibusów, które pojawią się w Poznaniu już w październiku tego roku. Mieszczą one do 50 pasażerów, a przeznaczone zostaną do obsługi linii 52, 65 i 84, na których kursują obecnie 9-metrowe Neoplany. Zgodnie z oczekiwaniami Zarządu Transportu Miejskiego skierowane też będą do obsługi linii nocnych. Ostatnie midibusy z tej dostawy – w myśl podpisywanej umowy - zasilą flotę poznańskiego MPK w kwietniu 2012 roku.
Więcej…
autobus-swiatla-mPamiątkowy medal Senatu z okazji 130 lat komunikacji miejskiej w Poznaniu i unijna dotacja na następne nowoczesne autobusy to najwspanialsze prezenty, którymi zostaliśmy obdarowani w dniu naszej patronki - św. Katarzyny.

Nie dobiegła jeszcze końca dostawa 75 niskopodłogowych autobusów zakupionych dzięki unijnej dotacji, a już dotarła do nas wieść, że znów otrzymamy  dofinansowanie z UE na zakup następnych pojazdów.
Więcej…