Tramwaj Moderus Gamma oraz napis: Apelujemy do pasażerów o stosowanie się do wytycznych zarówno w zakresie liczby podróżujących, jak i zasłaniania twarzy w przestrzeni publicznej. Kierowcy i motorniczowie nie maja bowiem uprawnień ani możliwości, by bezpośrednio weryfikować respektowanie ograniczeń. Pobierz aplikacje ze sklepu Google Play Pobierz aplikacje ze sklepu App Store
Strona Główna » Inwestycje » UE - zakup 75 autobusów Solaris Urbino MAXI
UE - zakup 75 autobusów Solaris Urbino MAXI
zakonczenie-dostaw-75-solarisow-mDo MPK Poznań dotarł już ostatni z 75 supernowoczesnych autobusów marki Solaris. Równocześnie rozpoczęła się dostawa 26 superkomfortowych minibusów. Są pewną nowością we flocie poznańskiego MPK. Mają długość  8,6 m, mieszczą 50 pasażerów, a pojawią się najprawdopodobniej na liniach nocnych oraz liniach 52, 65 i 84, które były obsługiwane przez 9-metrowe Neoplany. W naszych stajniach jest też pierwszy z dwóch małych 7,8 metrowych busików,  które wyprodukowała dla nas słupska Kapena. Wzbogacenie floty poznańskiego MPK nie byłoby możliwe bez unijnego dofinansowania ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zobacz zdjęcia.
Więcej…
autobus-swiatla-mPamiątkowy medal Senatu z okazji 130 lat komunikacji miejskiej w Poznaniu i unijna dotacja na następne nowoczesne autobusy to najwspanialsze prezenty, którymi zostaliśmy obdarowani w dniu naszej patronki - św. Katarzyny.

Nie dobiegła jeszcze końca dostawa 75 niskopodłogowych autobusów zakupionych dzięki unijnej dotacji, a już dotarła do nas wieść, że znów otrzymamy  dofinansowanie z UE na zakup następnych pojazdów.
Więcej…
solaris-1630-mPrzed kilkoma miesiącami, 10 marca podpisaliśmy umowę na zakup 75 niskopodłogowych autobusów, na które otrzymaliśmy prawie 60 milionów unijnej dotacji. Właśnie rozpoczęła się dostawa nowych pojazdów. Będą wizytówką poznańskiej komunikacji podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej prezentując najwyższe europejskie standardy jakości i komfortu. Nowością na ich pokładzie będą biletomaty oraz tkanina na fotelach, której deseń nawiązuje do  atrybutów Poznania i Euro 2012.
Więcej…
podpisanie-umowy-75-autobusow-mW środę 10 marca Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu podpisało z firmą Solaris Bus & Coach S.A., kontrakt na dostawę 75 niskopodłogowych autobusów. Czterdzieści pięć przegubowych Solarisów Urbino 18 oraz trzydzieści Solarisów Urbino 12, zostanie dostarczonych MPK w kilku transzach. Pierwsze pojazdy wyjadą na ulice Poznania do końca lipca tego roku. Ostatnia partia autobusów dołączy do taboru w listopadzie 2011.
Więcej…
solaris-przed-ratuszem-mJeszcze trwają dostawy 25 nowoczesnych, niskopodłogowych wyposażonych w klimatyzację i monitoring, komfortowych autobusów, a już rozstrzygnięty został przetarg na zakup następnych 75 takich pojazdów. W przetargu najlepsza okazała się firma Solaris, która zaproponowała najniższą cenę i zdobyła w rywalizacji najwyższą liczbę punktów. Prawie 80 procent kosztów kwalifikowanych projektu udało się pozyskać z unijnych funduszy.
Więcej…
busy-warszawska-mW dniu 7 września 2009 r., pomiędzy Zarządem Województwa a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Poznaniu Sp. z o.o. podpisana została umowa o dofinansowanie projektu „Zakup nowoczesnych, przyjaznych środowisku autobusów niskopodłogowych” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.5 „Rozwój miejskiego transportu zbiorowego” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Zgodnie z jej brzmieniem MPK Poznań Sp. z o.o. otrzyma środki w wysokości do 58,8 mln zł (tj. do 80% kosztów kwalifikowanych projektu) na zakup 75 nowoczesnych, całkowicie niskopodłogowych i przyjaznych środowisku autobusów.
Więcej…
busy-warszawska-mRok 2009 to bardzo udany rok dla naszej floty autobusowej. W ostatnim dniu czerwca podpisaliśmy umowę na zakup 25 niskopodłogowych pojazdów. A planujemy, że jeszcze w tym roku podpiszemy drugą umowę na dostawę  75 następnych.
Więcej…