W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Historyczne autobusy MPK Poznań na Retro Motor Show

04.10.2023

Od piątku do niedzieli (6-8 października br.) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywać się będzie Retro Motor Show. Na tej wyjątkowej imprezie nie może zabraknąć przedstawicieli MPK Poznań.

– Sezon motoryzacyjnych zlotów i spotkań powoli dobiega końca, jednak zanim klasyki schowają się w garażach, zjadą do Poznania. Bo Retro Motor Show to nie tylko targi samochodowe, to cała historia motoryzacji zebrana w jednym miejscu. Zapraszamy na sentymentalną podróż do przeszłości: Retro Motor Show odsłoni przed Wami legendy światowej i rodzimej produkcji. Zobaczcie modele, na których widok mocniej zabije serce, zadrżą ręce, a w oku zakręci się łezka – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

W wydarzeniu weźmie udział także MPK Poznań – spotkacie nas w pawilonie numer 4.

Na stoisku poznańskiego przewoźnika zaprezentowane zostaną Ikarusy 260 oraz 280, które „królowały” na ulicach Poznania w latach 80. i 90. Będzie to również znakomita okazja, aby bezpośrednio od prowadzących nasze pojazdy dowiedzieć się, jak wygląda praca kierowcy autobusu miejskiego. Tutaj również będzie można zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy w spółce, w tym z wymaganiami na poszczególne stanowiska, poznać procedurę rekrutacyjną itd.

Godziny otwarcia targów Retro Motor Show:

  • Piątek, 6 października – godz. 11.00-19.00
  • Sobota, 7 października – godz. 10.00-18.00
  • Niedziela, 8 października – godz. 10.00-17.00

Zapraszamy!


Pozostałe aktualności


Prace w centrum – zmiany dla kierowców i pasażerów

01.12.2023
Widok z lotu ptaka na centrum Poznania, widoczny Okrąglak
W nocy z piątku na sobotę (z 1 na 2 grudnia) rozpoczną się – zgodnie z zapowiedziami - przygotowania do otwarcia tras tramwajowych w centrum. Poza zmianami dla podróżujących tramwajem, wprowadzona ...

„Świąteczny tramwaj KitKat” od dzisiaj na poznańskich torowiskach

06.12.2023
Czerwony tramwaj z numerem 707 i logotypem KitKat
Od 6 do 29 grudnia br. po Poznaniu będzie kursował „świąteczny tramwaj KitKat”. To ozdobiony słodkimi i świątecznymi motywami tramwaj GT8, wynajęty przez partnera zewnętrznego. „Świąteczny tramw...

Stadler Polska: Tramwaj TANGO NF3 dla Sarajewa na jazdach testowych w Poznaniu

04.12.2023
Żółty tramwaj TANGO NF3 dla Sarajewa w hali
Pierwszy z zamówionych przez Kanton Sarajewo tramwajów typu TANGO NF3 produkowanych w siedleckim zakładzie Stadler Polska rozpoczął jazdy próbne na infrastrukturze miejskiej w Poznaniu. Większość j...