Zmień wersję językową na PL
Zmień wersję językową na DE
Zmień wersję językową na EN

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK
Infolinia ZTM
Centrala Nadzoru Ruchu MPK

Wyszukiwarka

Sieci społecznościowe

Newsletter

Unia Europejska
Biuletyn Informacji Publicznej
UITP Member
Strona Główna / Historia przetargu / PESY(mistyczny) protest oddalony
katedra-mKrajowa Izba Odwoławcza  podjęła dziś decyzję w sprawie protestu bydgoskiej PESY. Protest został oddalony. Po przeprowadzeniu kontroli uprzedniej w Urzędzie Zamówień Publicznych, MPK Poznań będzie mogło podpisać umowę ze zwycięzcą przetargu na dostawę 40 tramwajów, którym jest firma Solaris.

W dniu 26 sierpnia dokonaliśmy wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na zakup 40 niskopodłogowych, komfortowych, wieloczłonowych tramwajów dla Poznania. W przetargu zwyciężyła firma Solaris Bus&Coach S.A. z podpoznańskiego Bolechowa, która zaproponowała dostawę za 342 mln zł.  Choć była to oferta droższa od proponowanej przez firmę   Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. - Solaris wygrał. Uzyskał bowiem więcej punktów w ocenie  "wartość techniczna".
Z porażką nie chciała się pogodzić PESA  i  3 września złożyła protest do Krajowej Izby Odwoławczej.
Postępowanie toczyło się w poniedziałek, 12 września. PESA wnioskowała o powołanie biegłych co znacznie wydłużyłoby postępowanie w sprawie protestu. Wniosek ten został jednak odrzucony.
Dzisiaj  KIO  podjęła decyzje o oddaleniu  protestu. Wprawdzie PESA może dochodzić jeszcze swoich żądań przed Sądem Okręgowym, lecz po przeprowadzeniu kontroli uprzedniej w UZP, MPK będzie mogło już podpisać umowę z firmą SOLARIS.


Z poważaniem
Iwona Gajdzińska - rzecznik prasowy MPK Poznań Sp. z o.o.


W sprawie dodatkowych informacji prosimy o kontakt:
Iwona Gajdzińska - rzecznik prasowy MPK Poznań Sp. z o.o.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel.kom. 602 554 849