Zmień wersję językową na PL
Zmień wersję językową na DE
Zmień wersję językową na EN

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK
Infolinia ZTM
Centrala Nadzoru Ruchu MPK

Wyszukiwarka

Sieci społecznościowe

Newsletter

Unia Europejska
Biuletyn Informacji Publicznej
UITP Member
Strona Główna / Historia przetargu / Unijne miliony na poznańskie tramwaje
tramino-mTak wysokiej dotacji z funduszy unijnych nie otrzymał w Poznaniu żaden projekt!
Dzisiaj w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie została podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Zakup nowoczesnego. niskopodłogowego taboru tramwajowego” dla Poznania ze środków Funduszu Spójności w ramach działania 7.3 programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POiŚ). Umowę podpisywali: Anna Siejda – dyrektor CUPT oraz Wojciech Tulibacki – prezes MPK Poznań Sp. z o.o.

Projekt obejmuje zakup 45 sztuk nowoczesnych tramwajów niskopodłogowych wraz ze specjalistycznym wyposażeniem zajezdni i pakietem naprawczym obejmującym części zamienne oraz materiały potrzebne do przeglądów okresowych.
Dzięki realizacji projektu wzrośnie komfort podróży po mieście  i poziom bezpieczeństwa pasażerów. Niskopodłogowe tramwaje ułatwią też podróżowanie po mieście osobom niepełnosprawnym, a jako pojazdy przyjazne dla miasta i jego mieszkańców zużywać będą mniej energii i emitować  mniej hałasu.
- Całkowita wartość projektu wynosi brutto ok. 387 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków UE w kwocie 156 780 000 zł – mówi prezes Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o. Wojciech Tulibacki. – Tak wysokiej dotacji jeszcze nie było w Poznaniu. I nie było też tak wielkiego kontraktu na zakup tramwajów. To największa  - nie licząc Warszawy – dostawa tramwajów w Polsce.

logotypy-dofinansowanie-tramino