Zmień wersję językową na PL
Zmień wersję językową na DE
Zmień wersję językową na EN

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK
Infolinia ZTM
Centrala Nadzoru Ruchu MPK

Wyszukiwarka

Sieci społecznościowe

Newsletter

Unia Europejska
Biuletyn Informacji Publicznej
UITP Member
Strona Główna / Historia przetargu / Tramwaj Solaris Tramino w ruchu liniowym
tramino-na-14-mOd jutra kursy na regularnej linii w Poznaniu rozpocznie Solaris Tramino. Na początek z nowoczesnego, niskopodłogowego tramwaju będą mogli skorzystać pasażerowie linii nr 14 łączącej Piątkowo z Górczynem.


Solaris Tramino, który od jutra wyjedzie na poznańskie torowiska, aby w regularnym ruchu wozić pasażerów. To nie jest jeszcze pierwszy tramwaj z dostawy 45 sztuk zaplanowanych na lata 2011-2012. To przedseryjny egzemplarz, który spełnia wszystkie wymogi by wozić pasażerów i który przez ostatnie miesiące był testowany w Poznaniu.
- Zdecydowaliśmy się na wydzierżawienie tego pojazdu, głównie w celu zebrania dodatkowych doświadczeń z eksploatacji w rzeczywistym ruchu z pasażerami. Dzięki temu zarówno motrniczowie oraz obsługa techniczna będzie doskonale przygotowana na przyjęcie pierwszej partii tramwajów Solaris Tramino, które dotrą do nas w połowie tego roku - mówi Jan Firlik Dyrektor Pionu Przewozów Trawmajowych MPK Poznań Sp. z o.o. Do prowadzenia Solarisa Tramino została oddelegowana grupa najlepszych motorniczych, którzy przeszli specjalne szkolenia.

Zachęcamy pasażerów do dzielenia się opiniami na temat Tramino. Można je przesyłać na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .