Zmień wersję językową na PL
Zmień wersję językową na DE
Zmień wersję językową na EN

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK
Infolinia ZTM
Centrala Nadzoru Ruchu MPK

Wyszukiwarka

Sieci społecznościowe

Newsletter

Unia Europejska
Biuletyn Informacji Publicznej
UITP Member
Strona Główna / Historia przetargu / Bamberka, Koziołki i Tramino
tramino-michal-zak-mKonkurs na symbol nowych poznańskich tramwajów rozstrzygnięty. Autorzy najlepszych projektów odebrali nagrody podczas uroczystych obchodów 130. urodzin Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.


Rysunek, który przekonał jury łączy w sobie dwa elementy nieodłącznie związane ze stolicą Wielkopolski – Bamberkę oraz Koziołki. Ta pierwsza nawiązuje do najlepszych cech pracowitości i gospodarności mieszkańców regionu. Z kolei Koziołki to wizytówka Poznania nie tylko w Polsce, ale zapewne już w niemałej części Europy. Obowiązkowym punktem dla każdego turysty odwiedzającego miasto nad Wartą jest obserwowanie wieży ratuszowej punktualnie, w samo południe. Wtedy właśnie Koziołki odbywają swoje tradycyjne przedstawienie. Autorem pracy jest poznaniak, Michał Żak. Miejsce numer dwa i trzy na podium zajęli odpowiednio Marek Mazurek oraz Adam Trombala.

- Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęły 223 zgłoszenia z najróżniejszymi pomysłami. Co należy jednak podkreślić – poziom prac był wyjątkowo wysoki. Zaangażowanie i włożony trud twórców były widoczne w nadesłanych projektach – ocenia Jan Firlik Dyrektor Przewozów Tramwajowych w poznańskim MPK.

Konkurs zorganizowany wspólnie przez Solaris Bus & Coach S.A., MPK Poznań oraz redakcję „Głosu Wielkopolskiego” miał na celu znalezienie charakterystycznego znaku pozwalającego wyróżnić nowe, niskopodłogowe tramwaje marki Solaris. Pierwsze z 45 zamówionych Tramino pojawi się na poznańskich torach już w połowie 2011 roku.

tramino-marek-mazurek
Marek Mazurek
tramino-adam-trombala
Adam Trombala