Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Europejski Tydzień Mobilności. W sobotę (16 września) odbędzie się gra miejska Przystanek Przygoda

15.09.2023

Jutro rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności – tego dnia (16 września) Zarząd Transportu Miejskiego organizuje grę Przystanek Przygoda. Natomiast 22 września, czyli w Dniu bez Samochodu, pasażerowie będą mogli podróżować na liniach organizowanych przez ZTM, w tym obsługiwanych przez MPK Poznań, na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu.

Celem Europejskiego Tygodnia Mobilności jest zachęcanie mieszkańców do korzystania z transportu publicznego, rowerów lub innych ekologicznych środków transportu. W inicjatywę od lat angażuje się Poznań: zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania w dniu bez Samochodu, czyli 22 września, pasażerowie mogą podróżować na liniach organizowanych przez ZTM, w tym tych obsługiwanych przez MPK Poznań, na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu.

Zasada jest prosta: aby podróżować w dniu 22 września tramwajami i autobusami MPK Poznań nie trzeba kupować biletu czy korzystać z tPortmonetki na karcie PEKA. Wystarczy mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny samochodu – w ten jedyny dzień w roku jest on traktowany jako bilet na transport publiczny organizowany przez ZTM. Jeden dowód rejestracyjny auta uprawnia do bezpłatnego przejazdu jedną osobę.

Jak informuje Miasto, po raz kolejny zrównoważony transport będzie promować również samorząd Województwa Wielkopolskiego. Z okazji Dnia bez Samochodu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego auta będzie można podróżować również pociągami Kolei Wielkopolskich oraz POLREGIO w obrębie województwa.

Natomiast już jutro (w sobotę, 16 września br. w godzinach od 11.00 do 16.00) ZTM organizuje grę miejską Przystanek Przygoda. – Na uczestników czeka nie tylko zabawa, łamanie kodów i interesujące wyzwania, ale także duża dawka wiedzy na temat Poznania i historii związanej z transportem publicznym. Podpowiemy jak przemieszczać się w sposób przyjazny dla środowiska, oszczędzając energię. Zachęcimy do korzystania z promocyjnych ofert w taryfie biletowej i promocji biletowych, tak aby oszczędzać pieniądze – zapowiada ZTM w Poznaniu. Udział w grze można zgłosić poprzez stronę internetową Gra Przystanek Przygoda bądź – w dniu gry – w punkcie startowym na pl. Wolności w Poznaniu.

Warto przeczytać: Europejski Tydzień Mobilności – ZTM zaprasza do udziału


Pozostałe aktualności


Autobusy wodorowe wyjeżdżają na ulice Poznania

22.09.2023
W Dzień bez Samochodu zaprezentowany został pierwszy całkowicie zeroemisyjny autobus wodorowy w barwach poznańskiego MPK. Od soboty, 23 września, zacznie on wozić pasażerów. Łącznie w Poznaniu będz...

Podbijanie torowiska. Może być głośno

25.09.2023
Tramwaj na torowisku - trasa PST
Począwszy od nocy z wtorku na środę (z 26 na 27 września) na trasie PST będzie wykonywane podbicie stabilizacyjne torowiska. Jest to procedura standardowo przeprowadzana m.in. dla nowo uruchamianyc...

Prace na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego

21.09.2023
Na pierwszym planie - leżące na ziemi szyny
AKTUALIZACJA: W poniedziałek o  godzinie 12.51 nastąpiło wznowienie ruchu tramwajowego na ul. Przybyszewskiego. Linia 7  wróciła na stałą trasę. Od godziny 14.45 przywrócono stałą organizację ruchu...