Czytelnia
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>
Bezpieczeństwo jesienią i zimą

bezpieczenstwo-jesienia-i-zima-mJesień i zima to najtrudniejszy dla komunikacji okres. Pamiętajcie o tym, żeby szczególnie wtedy uwazać i zachować ostrożność podczas poruszania się po mieście i przechodzenia przez jezdnię.

Więcej…
 
Podróż w czasie

brama-poznania-mTrwa rok szkolny, a więc szkoła, nauka i intensywne przyswajanie wiedzy. A przecież o wiedzy - szczególnie tej historycznej - można uczyć na przykładach, których w Poznaniu nie brakuje! Zapraszamy Was do odwiedzin w poznańskich muzeach, które w klasyczny, ale także nietypowy pokazują co działo się tutaj przed nami. Do każdego z nich dotrzecie komunikacją miejską :)

Więcej…
 
Poznańskie tramwaje z klocków LEGO

tramwaje-z-lego-mZaczynał od budowania autobusów i tramwajów z klocków, potem został naszym motorniczym! Nadal pielęgnował swoją pasję, co zaowocowało stworzeniem wystawy "Poznań w miniaturze z klocków LEGO". Poznajcie dzieła Mateusza Wawrowskiego :)

Więcej…
 
Pomniki związane z komunikacją w Poznaniu

odsloniecie-tablicy-tramwajarek-mW naszej ponad stuletniej historii mamy co wspominać! Kilka z tych wspomnień postanowiliśmy zachować na dłużej, zostawiając ich ślad w przestrzeni miasta. Czy znacie wszystkie miejsca upamiętniające wydarzenia komunikacyjne w Poznaniu? Sprawdźcie!

 

Więcej…
 
Abecadło w Ikarusie

tour-salon-2019-mGdzie można zorganizować najfajniejszą lekcję? W autobusie! I to zresztą nie byle jakim autobusie, ale w historycznym i czerwonym Ikarusie 260.04. Podczas minionej 30. edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON uczyliśmy się z najmłodszymi komunikacyjnego abecadła. Zobacz zdjęcia.

Więcej…
 
Maltanka z klocków LEGO

maltanka-z-lego-mMateusz Wawrowski, nasz motorniczy i jednocześnie miłośnik klocków LEGO stworzył własne limitowane zestawy klocków, które mogą być pamiątką ze stolicy Wielkopolski. Do wcześniej dostępnych zestawów, z których zbudować można Okrąglak i koziołki dołączyła Maltanka.

Więcej…
 
Poznańska gra Monopoly już w sprzedaży!

premiera-monopolyPrzy współudziale mieszkańców powstała gra wyjątkowa, zaskakująca i… prawdziwie poznańska, bo wykorzystująca wiele symboli miasta oraz gwarę.

Poznaniacy aktywnie głosowali na miejsca, jakie chcieliby widzieć na planszy. W pracach nad planszą uczestniczyli także przedstawiciele Urzędu Miasta oraz lokalni liderzy biznesu. W wyniku tej współpracy powstała gra wyjątkowa, bo inna niż wcześniejsze miejskie edycje.

Więcej…
 
Historia komunikacji w innych miastach

muzeum-komunikacji-mTramwaje i autobusy, a także trolejbusy wożą nas po polskich miastach. Jesli planujecie rodzinną wyprawę poza Poznań, odwiedźcie muzea, które dokumentują historię publicznego transportu w innych regionach kraju. Przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych obiektów!

 

Więcej…
 
Maska Bimboli

maska-bimbola-mMiłośnicy Bimboli mogą się nawet w nią zamienić! Specjalnie dla nich udostępniliśmy wzór maski, który można wydrukować, wyciąć, we wskazanych miejscach przyczepić gumkę i gotowe! Zapraszamy do działu PREZENTY.

 
Piosenki o tramwajach i autobusach

piosenki-bimbolaPodróże komunikacją miejską inspirują i zachęcają do wspólnych śpiewanek - szczególnie gdy wybieramy się na wycieczkę w naszą grupą, prawda? Dzisiaj prezentujemy Wam nasze ulubione piosenki o tramwajach i autobusach!

Więcej…
 
Poznańskie wystawy z komunikacją miejską w tle

muzea-bimbolaW Poznaniu są miejsca, w których można cofnąć się w czasie i zobaczyć komunikację miejską z dawnych lat.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>