Zapraszamy na przejażdżkę Kolejką Parkową Maltanka codziennie od 10.00 do 19.00 co godzinę oraz w soboty, niedziele i święta co 30 minut.
Strona Główna » Bezpieczeństwo » Użytkownicy dróg » 1 metr » Akcja "1 metr" we Wrocławiu i Krakowie
1-metr-wroclaw-m"1 metr" to hasło akcji rozpoczętej przez MPK Poznań Sp. z o.o. a adresowanej do wszystkich kierowców, tych zwłaszcza którzy parkując blokują przejazd pojazdów komunikacji miejskiej. Akcja ma uświadomić właścicielom czterech kółek, że aby uniknąć wstrzymania pojazdów komunikacji miejskiej, mandatu i opłaty za holowanie, wystarczy dokładnie sprawdzić odległość od szyny w jakiej znajduje się samochód. To właśnie 1 metr.

Do akcji aktywnie włączyły się poznańskie media. W ramach akcji „1 metr” w czwartek 4 lutego br. po Poznaniu jeździł oblepiony plakatami tramwaj obsługiwany przez członków Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych. Z jego pokładu rozdawano kierowcom ulotki. Dla niewłaściwie parkujących kierowców przygotowaliśmy też breloczki z metrową miarką, które rozdawali pracownicy nadzoru ruchu MPK. Kierowcy reagowali bardzo pozytywnie, niektórzy przyznawali, że nie zdawali sobie sprawy z problemów, na jakie mogą narazić i siebie i pasażerów. Obecnie odnotowujemy znacznie mniej takich przypadków.

Akcją zainteresowali się też inni miejscy przewoźnicy.
* MPK Wrocław namawiało kierowców do uważniejszego parkowania od 17 lutego.
* 1 marca o „1 metrze” zaczęto informować w Krakowie.
* Sytuacji na warszawskich drogach baczniej przyjrzał się też TVN Warszawa. 

"Cieszymy się, że nasza akcja zatacza coraz szersze kręgi" - przyznaje Katarzyna Lesińska, autorka kampanii. "Jeśli przekonamy kierowców do zostawienia samochodu w bezpiecznej odległości od torowiska, skorzystają na tym przede wszystkim nasi pasażerowie, ale również adresaci akcji. Nie będą bowiem narażeni na odholowanie swojego auta, mandat i inne dodatkowe koszty".

Informacje o naszej akcji oraz zdjęcia znajdziecie także na stronie www.swietekrowy.pl.