Zmień wersję językową na PL
Zmień wersję językową na DE
Zmień wersję językową na EN

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK
Infolinia ZTM
Centrala Nadzoru Ruchu MPK

Wyszukiwarka

Sieci społecznościowe

Newsletter

Unia Europejska
Biuletyn Informacji Publicznej
UITP Member
Strona Główna / Bezpieczeństwo / Piesi / Piesi / Rozejrzyj się przed wejściem na torowisko
torowisko-rozejrzyj-sie-piesi-mW ciągu ostatnich dni dwukrotnie doszło do zdarzeń z udziałem pieszych. W poniedziałek, mężczyzna wpadł pod tramwaj na ul. 23 Lutego w pobliżu Placu Wielkopolskiego. Dzień później, pod kołami „ósemki”, zmierzającej Małymi Garbarami w kierunku Górczyna, znalazła się pijana 29-latka. W obu przypadkach winnymi zdarzenia policja uznała pieszych.

„Spotkanie” człowieka z tramwajem czy autobusem może być bardzo groźne w skutkach. Wystarczy, że upadając, osoba uderzy głową o twarde podłoże. Jeszcze groźniejszą sytuacją jest dostanie się pieszego pod pojazd. Niestety, nagminne zdarza się wchodzenie na torowisko bez upewnienia się czy nic nie nadjeżdża, wybieganie zza innego pojazdu, przebieganie „na ostatnią chwilę”. Warto zaznaczyć, że podczas gwałtownego hamowania spowodowanego wtargnięciem człowieka na jezdnię, obrażeń mogą doznać także pasażerowie. Niecierpliwość, pośpiech i nieuwaga może kosztować zdrowie, sprawność fizyczną, a niekiedy nawet… życie.

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo wystarczy tak niewiele: po prostu stanąć i dokładnie się rozejrzeć.


Prezentujemy Wam nagranie z listopada 2011 r. Wtedy na ul. Królowej Jadwigi pod tramwaj wpadła młoda kobieta. Niestety przed wejściem na torowisko nie zdjęła kaptura z głowy, nie rozejrzała się, a dochodzenie wykazało, że dodatkowo… przechodziła na czerwonym świetle. Za spowodowanie zdarzenia, została ukarana mandatem karnym. Publikujemy ten film ku przestrodze i z nadzieją na refleksję.

Dbaj o własne zdrowie i rozejrzyj się przed wejściem na jezdnię i na torowisko!