Zmień wersję językową na PL
Zmień wersję językową na DE
Zmień wersję językową na EN

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK
Infolinia ZTM
Centrala Nadzoru Ruchu MPK

Wyszukiwarka

Sieci społecznościowe

Newsletter

Unia Europejska
Biuletyn Informacji Publicznej
UITP Member
Piesi
przechodzenie-przez-torowisko-w-niedozwolonym-miejscuNiedawno prezentowaliśmy kompilację nagrań różnych niebezpiecznych zachowań pieszych, apelując o to, aby przed wejściem na torowisko upewnili się, że nie narażą się na niebezpieczeństwo. Jeden z naszych pracowników przygotował już kolejną porcję materiałów video. Przejeżdżanie przed poruszającym się tramwajem w bardzo niewielkiej odległości, wchodzenie pod koła tramwaju bez rozejrzenia się (sic!), kluczenie od jednej do drugiej krawędzi dwukierunkowej ulicy w poszukiwaniu miejsca parkingowego, bez patrzenia w lusterka, przejeżdżanie na czerwonym świetle - to niebezpieczne zachowania, które uchwycił. Obok prezentujemy też kadr z innego nagrania, na którym piesi przechodzą w niedozwolonym miejscu przez kilkupasmową jezdnię i wydzielone torowisko. Wszystko to w czasie intensywnych opadów śniegu oraz w odległości ok. 200 m od przejścia dla pieszych!
 
piesi-02W przedświątecznym okresie zwykle spieszymy się bardziej niż zwykle. Niestety jednocześnie mniej niż zwykle uważamy na to, jak nasze zachowania oddziałują na nas samych oraz na innych uczestników ruchu. Nieuwaga i pośpiech mogą kosztować zdrowie, a nawet życie! Apelujemy, aby w tym szczególnym okresie, szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. I szczególnie uważać przechodząc przez przejścia dla pieszych oraz poruszając się po jezdni. A wystarczy tylko stanąć i się rozejrzeć. Wystarczy poczekać tę chwilkę na zielone światło. Wszystko po to, aby nadchodzące święta spędzić z najbliższymi, ciesząc się zdrowiem.
Zobacz filmy ku przestrodze!
 
torowisko-rozejrzyj-sie-piesi-mW ciągu ostatnich dni dwukrotnie doszło do zdarzeń z udziałem pieszych. W poniedziałek, mężczyzna wpadł pod tramwaj na ul. 23 Lutego w pobliżu Placu Wielkopolskiego. Dzień później, pod kołami „ósemki”, zmierzającej Małymi Garbarami w kierunku Górczyna, znalazła się pijana 29-latka. W obu przypadkach winnymi zdarzenia policja uznała pieszych.