Zmień wersję językową na PL
Zmień wersję językową na DE
Zmień wersję językową na EN

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK
Infolinia ZTM
Centrala Nadzoru Ruchu MPK

Wyszukiwarka

Sieci społecznościowe

Newsletter

Unia Europejska
Biuletyn Informacji Publicznej
UITP Member
Strona Główna / Bezpieczeństwo / Dzieci / MAMY miejsce / Dla mam... w innych miastach
pamietaj-o-mamach-gw-mW ubiegłym roku rozpoczęliśmy kampanię "MAMY miejsce", która ma na celu zwrócenie uwagi na problemy rodziców w dzieckiem w środkach komunikacji miejskiej. Dla mam przygotowaliśmy przewodnik, który wskazuje, jakimi drzwiami będzie najwygodniej wsiąść z wózkiem, prosiliśmy je o podzielenie się z nami swoimi opiniami na temat podróżowania tramwajem i autobusem. Dzięki ich sugestiom stworzyliśmy kolejną edycję "MAMY miejsce", przypominającą o siedzeniach oznaczonych specjalnym piktogramem, przeznaczonych dla opiekuna z maluszkiem. "Wystarczy tylko dobry gest i pomoc, aby  ułatwić rodzicowi jazdę komunikacją miejską, i aby mamy nie stały się więźniami swoich mieszkań tylko dlatego, że nie są w stanie poradzić sobie w pojedynkę" - przypominaliśmy.

Cieszyliśmy się, kiedy tematem bezpieczeństwa dzieci w pojazdach zainteresowały się media, gościliśmy w programach telewizyjnych i na łamach prasy branżowej. To spowodowało, że postanowiliśmy kontynuować akcję, której kolejna odsłona już wkrótce!

Tymczasem nasz działowy kolega przywiózł w ubiegłym tygodniu z Warszawy plakat akcji "Pamiętaj o mamach", rozpoczętej przez Spółkę Koleje Mazowieckie w połowie kwietnia. "Jej celem jest zwrócenie uwagi podróżnych i pracowników Kolei Mazowieckich na osoby podróżujące z małymi dziećmi. Udzielenie pomocy przy wsiadaniu, czy wysiadaniu z pociągu to naprawdę drobny gest, ale niezmiernie istotny właśnie dla tych osób" - informują organizatorzy.

Cieszymy się, że tematyka podróżowania z dziećmi środkami transportu publicznego, jest coraz szerzej poruszana. Mamy cichą nadzieję, że troszkę się do tego przyczyniliśmy. Liczymy na to, że dzięki takim akcjom, rodzic z dzieckiem będzie mógł swodobnie poruszać się komunikacją miejską  i nie będzie zdany tylko na siebie. Szerokiej drogi! :)

mamy-miejsce-2-m

mamy-miejsce-plakat-m
Plakaty promujące obydwie edycje
"MAMY miejsce" z 2010 roku