Logotyp MPK Poznań Sp. z o.o.
Autobus MAN Lion's City
Strona Główna / Bezpieczeństwo / Na temat bezpieczeństwa
Na temat bezpieczeństwa
system-gaszenia-pozarow-mOchrona przeciwpożarowa w autobusach komunikacji miejskiej była tematem obrad Komisji Autobusowej Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, która odbyła się w dniach 26-27 listopada w Licheniu (koło Konina). Jej organizatorem był koniński Miejski Zakład Komunikacji. W spotkaniach wzięło udział ponad stu przedstawicieli przedsiębiorstw komunikacyjnych, producentów autobusów i systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych zarówno z kraju, jak i zza granicy.
Więcej…
igkm-maj2010-05-mMajowa Komisja Taboru Tramwajowego IGKM, organizowana przy współudziale MPK Poznań Sp. z o.o. spotkała się z wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Przybyli przedstawiciele przedsiębiorstw komunikacyjnych, producenci tramwajów, podzespołów tramwajowych i wyposażenia oraz firmy oferujące sprzęt ratownictwa technicznego. Tematem dwudniowych posiedzeń były najnowsze zakupy tramwajowe w Polsce oraz tramwajowe ratownictwo techniczne. Rozmowa z dyrektorem przewozów tramwajowych Janem Firlikiem.
Więcej…
spotkanie-dyspozytorow-mChoć na co dzień są w stałym kontakcie, nigdy się nie widzieli. We wtorek mieli okazję zapoznać się i zobaczyć swoje miejsca pracy. Mogli też rozpocząć dyskusję o ujednoliceniu używanych systemów, aby w razie alarmu, ekspresowo informować współpracujące jednostki. Dyżurni i dyspozytorzy Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, ZDM, Centrum Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, Aquanetu, Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa Oddział w Poznaniu i Enei brali udział w spotkaniu zorganizowanym przez MPK Poznań Sp. z o.o.
Więcej…
konferencja-euro-wshiu-01-m„Bezpieczeństwo podczas EURO 2012” – taki tytuł nosiła konferencja naukowa, zorganizowana 2 czerwca br. przez Wyższą Szkołę Handlu i Usług oraz władze miasta Poznania. Konferencja objęła problematykę w następujących obszarach tematycznych: bezpieczeństwo w mieście, bezpieczeństwo na stadionie oraz zagrożenia zamachami terrorystycznymi. Jednym z referujących był zastępca dyrektora naczelnego ds. Strategii, Rozwoju i Promocji MPK Poznań Sp. z o.o., Krzysztof Konik.
Więcej…