Zmień wersję językową na PL
Zmień wersję językową na DE
Zmień wersję językową na EN

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK
Infolinia ZTM
Centrala Nadzoru Ruchu MPK

Wyszukiwarka

Sieci społecznościowe

Newsletter

Unia Europejska
Biuletyn Informacji Publicznej
UITP Member
Strona Główna / Bezpieczeństwo / Na temat bezpieczeństwa
Na temat bezpieczeństwa
system-gaszenia-pozarow-mOchrona przeciwpożarowa w autobusach komunikacji miejskiej była tematem obrad Komisji Autobusowej Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, która odbyła się w dniach 26-27 listopada w Licheniu (koło Konina). Jej organizatorem był koniński Miejski Zakład Komunikacji. W spotkaniach wzięło udział ponad stu przedstawicieli przedsiębiorstw komunikacyjnych, producentów autobusów i systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych zarówno z kraju, jak i zza granicy.
Więcej…
igkm-maj2010-05-mMajowa Komisja Taboru Tramwajowego IGKM, organizowana przy współudziale MPK Poznań Sp. z o.o. spotkała się z wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Przybyli przedstawiciele przedsiębiorstw komunikacyjnych, producenci tramwajów, podzespołów tramwajowych i wyposażenia oraz firmy oferujące sprzęt ratownictwa technicznego. Tematem dwudniowych posiedzeń były najnowsze zakupy tramwajowe w Polsce oraz tramwajowe ratownictwo techniczne. Rozmowa z dyrektorem przewozów tramwajowych Janem Firlikiem.
Więcej…
spotkanie-dyspozytorow-mChoć na co dzień są w stałym kontakcie, nigdy się nie widzieli. We wtorek mieli okazję zapoznać się i zobaczyć swoje miejsca pracy. Mogli też rozpocząć dyskusję o ujednoliceniu używanych systemów, aby w razie alarmu, ekspresowo informować współpracujące jednostki. Dyżurni i dyspozytorzy Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, ZDM, Centrum Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, Aquanetu, Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa Oddział w Poznaniu i Enei brali udział w spotkaniu zorganizowanym przez MPK Poznań Sp. z o.o.
Więcej…
konferencja-euro-wshiu-01-m„Bezpieczeństwo podczas EURO 2012” – taki tytuł nosiła konferencja naukowa, zorganizowana 2 czerwca br. przez Wyższą Szkołę Handlu i Usług oraz władze miasta Poznania. Konferencja objęła problematykę w następujących obszarach tematycznych: bezpieczeństwo w mieście, bezpieczeństwo na stadionie oraz zagrożenia zamachami terrorystycznymi. Jednym z referujących był zastępca dyrektora naczelnego ds. Strategii, Rozwoju i Promocji MPK Poznań Sp. z o.o., Krzysztof Konik.
Więcej…