Zapraszamy na przejażdżkę Kolejką Parkową Maltanka codziennie od 10.00 do 19.00 co godzinę oraz w soboty, niedziele i święta co 30 minut.
Strona Główna » Bezpieczeństwo » Współpraca ze Strażą Pożarną
Współpraca ze Strażą Pożarną
bezpieczne-wakacje-festyn10 czerwca ratajscy strażacy zaprosili mieszkańców do wspólnej zabawy. Zorganizowali m. in. pokazy ratownicze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego, a także pokazy specjalistycznego sprzętu Policji, Straży Miejskiej, Wojska Polskiego, Żandarmerii Wojskowej, Służby Celnej, WOPR-u. Nasze przedsiębiorstwo także dołączyło do festynu, prezentując specjalistyczny holownik Mercedes Unimog U400. Zobacz zdjęcia.
Więcej…
szkolenie-na-poligonie-w-luboniuW ubiegłym tygodniu na poligonie pożarniczym w Luboniu odbyły się wspólne zajęcia kadetów Szkoły Aspirantów Państwowej Straży w Poznaniu oraz Zakładowej Służby Ratowniczej MPK Poznań. Młodzi strażacy uczyli się jak wydostać ranną osobę spod tramwaju i autobusu, mogli też obserwować sposób działania brygad technicznych przewoźnika. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach projektu unijnego pod nazwą „Edukacja dla bezpieczeństwa”,  realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Zobacz zdjęcia. Więcej…
szkolenie-ze-straza-pozarna-biskupice-poligon22 i 23 października 2013 roku poznańscy strażacy uczestniczyli w szkoleniu doskonalącym w zakresie współdziałania służb ratowniczych w przypadku wystąpienia wypadku w komunikacji miejskiej z udziałem pojazdów szynowych. Dwudniowe warsztaty zostały podzielone na część teoretyczna oraz praktyczną. Zobacz zdjęcia.
Więcej…
strazacy-szkolenie-tramino-01-mCoś się pali? Pytali zaniepokojeni pracownicy widząc kilkanaście wozów strażackich, wjeżdżających na teren zajezdni przy ul. Głogowskiej. Nie było jednak powodów do niepokoju, ponieważ strażacy przyjechali poznać działanie tramwaju Tramino.
Więcej…
mpk-aspiranci-2-m9 czerwca 2009 zostało podpisane porozumienie pomiędzy Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Poznaniu Sp. z o.o. w zakresie wzajemnej współpracy.
Przedmiotem podpisanego porozumienia pomiędzy Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Poznaniu a Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu jest wzajemna pomoc w zakresie przygotowania służb ratowniczych MPK oraz słuchaczy Szkoły, do działań podczas wypadków komunikacyjnych, szczególnie w kontekście organizacji przez Miasto Poznań Euro 2012 i konieczności współdziałania wszystkich organizacji użyteczności publicznej.
Więcej…