Zmień wersję językową na PL
Zmień wersję językową na DE
Zmień wersję językową na EN

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK
Infolinia ZTM
Centrala Nadzoru Ruchu MPK

Wyszukiwarka

Sieci społecznościowe

Newsletter

Unia Europejska
Biuletyn Informacji Publicznej
UITP Member
Strona Główna / Bezpieczeństwo / Zakładowa Służba Ratownicza
Zakładowa Służba Ratownicza
cwiczenia-hetmanska-01Uprowadzony tramwaj zderzył się z samochodem dostawczo-osobowym, w wyniku czego jeden z wagonów wykoleił się. Po unieruchomieniu składu jeden z napastników uciekł, a drugi zabarykadował się w wagonie. To nie sceny z filmu, a scenariusz ćwiczeń, w których uczestniczyliśmy razem ze strażą pożarną i policją. Zobacz zdjęcia.
cwiczenia-sluzb-miejskich-mNa Międzynarodowe Targi Poznańskie spadł samolot i momentalnie stanął w płomieniach. Siła wybuchu była tak duża, że przewróciła przejeżdżający ul. Głogowską tramwaj. Pojazd zderzył się z dwoma autami, doszło do wykolejenia jednego, i przewrócenia na bok drugiego wagonu. To scenariusz ćwiczeń jakie we wtorek 21 czerwca odbywały się w sąsiedztwie Dworca Zachodniego. Brały w nich udział Zakładowa Służba Ratownicza i Nadzór Ruchu MPK Poznań Sp. z o.o., straż pożarna, policja i pogotowie.
Więcej…
pokaz-na-poligonie-mWypadek komunikacyjny z udziałem tramwaju, samochodu ciężarowego i osobowego. Samochód ciężarowy, który chciał wymusić pierwszeństwo, na skutek uderzenia przez tramwaj, przewrócił się na bok. Samochód osobowy wjechał w tył ciężarówki, a nieprzytomny kierowca został uwięziony w pojeździe. To nie relacja z rzeczywistego wypadku, ale założenia taktyczne pokazu, który odbył się na poligonie Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Zobacz galerię zdjęć!
Więcej…
certyfikaty-zsr-mJedna z nielicznych tego typu formacji w Polsce, 26 osób, które 24 godziny na dobę 365 dni w roku czuwają nad zachowaniem płynności ruchu komunikacji miejskiej. Mają wiedzę z zakresu: ratownictwa technicznego, medycznego, ochrony przeciwpożarowej. I cyklicznie ćwiczą, aby doskonalić umiejętności. To Zakładowa Służba Ratownicza MPK Poznań Sp. z o.o.
Więcej…
wypadek-glogowska03-mOd 15 do 19 lutego 2010 r. 11-osobowa grupa pracowników Zakładowej Służby Ratowniczej MPK Poznań Sp. z o.o. odbywała szkolenie z zakresu działania podczas wypadków w transporcie drogowym i szynowym. Brali oni udział w zajęciach teoretycznych w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, które uwieńczyły ćwiczenia praktyczne w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej. Oprócz wiadomości o sprzęcie używanym w czasie wypadku, zdobyli wiedzę w zakresie organizacji akcji ratowniczej, psychologii tłumu i poszkodowanych oraz ratownictwa medycznego. Ćwiczenia uchwyciliśmy w kadrze a zdjęcia zamieściliśmy w naszej Galerii.
Rozmowa z Bronisławem Krysmanem – kierownikiem Działu Obsługi Ruchu oraz dyspozytorem Zenonem Salwą.
Więcej…