Tramwaj Moderus Gamma oraz napis: Apelujemy do pasażerów o stosowanie się do wytycznych zarówno w zakresie liczby podróżujących, jak i zasłaniania twarzy w przestrzeni publicznej. Kierowcy i motorniczowie nie maja bowiem uprawnień ani możliwości, by bezpośrednio weryfikować respektowanie ograniczeń. Pobierz aplikacje ze sklepu Google Play Pobierz aplikacje ze sklepu App Store
Strona Główna » Bezpieczeństwo » Zakładowa Służba Ratownicza
Zakładowa Służba Ratownicza
cwiczenia-hetmanska-01Uprowadzony tramwaj zderzył się z samochodem dostawczo-osobowym, w wyniku czego jeden z wagonów wykoleił się. Po unieruchomieniu składu jeden z napastników uciekł, a drugi zabarykadował się w wagonie. To nie sceny z filmu, a scenariusz ćwiczeń, w których uczestniczyliśmy razem ze strażą pożarną i policją. Zobacz zdjęcia.
cwiczenia-sluzb-miejskich-mNa Międzynarodowe Targi Poznańskie spadł samolot i momentalnie stanął w płomieniach. Siła wybuchu była tak duża, że przewróciła przejeżdżający ul. Głogowską tramwaj. Pojazd zderzył się z dwoma autami, doszło do wykolejenia jednego, i przewrócenia na bok drugiego wagonu. To scenariusz ćwiczeń jakie we wtorek 21 czerwca odbywały się w sąsiedztwie Dworca Zachodniego. Brały w nich udział Zakładowa Służba Ratownicza i Nadzór Ruchu MPK Poznań Sp. z o.o., straż pożarna, policja i pogotowie.
Więcej…
pokaz-na-poligonie-mWypadek komunikacyjny z udziałem tramwaju, samochodu ciężarowego i osobowego. Samochód ciężarowy, który chciał wymusić pierwszeństwo, na skutek uderzenia przez tramwaj, przewrócił się na bok. Samochód osobowy wjechał w tył ciężarówki, a nieprzytomny kierowca został uwięziony w pojeździe. To nie relacja z rzeczywistego wypadku, ale założenia taktyczne pokazu, który odbył się na poligonie Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Zobacz galerię zdjęć!
Więcej…
certyfikaty-zsr-mJedna z nielicznych tego typu formacji w Polsce, 26 osób, które 24 godziny na dobę 365 dni w roku czuwają nad zachowaniem płynności ruchu komunikacji miejskiej. Mają wiedzę z zakresu: ratownictwa technicznego, medycznego, ochrony przeciwpożarowej. I cyklicznie ćwiczą, aby doskonalić umiejętności. To Zakładowa Służba Ratownicza MPK Poznań Sp. z o.o.
Więcej…
wypadek-glogowska03-mOd 15 do 19 lutego 2010 r. 11-osobowa grupa pracowników Zakładowej Służby Ratowniczej MPK Poznań Sp. z o.o. odbywała szkolenie z zakresu działania podczas wypadków w transporcie drogowym i szynowym. Brali oni udział w zajęciach teoretycznych w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, które uwieńczyły ćwiczenia praktyczne w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej. Oprócz wiadomości o sprzęcie używanym w czasie wypadku, zdobyli wiedzę w zakresie organizacji akcji ratowniczej, psychologii tłumu i poszkodowanych oraz ratownictwa medycznego. Ćwiczenia uchwyciliśmy w kadrze a zdjęcia zamieściliśmy w naszej Galerii.
Rozmowa z Bronisławem Krysmanem – kierownikiem Działu Obsługi Ruchu oraz dyspozytorem Zenonem Salwą.
Więcej…