Zmień wersję językową na PL
Zmień wersję językową na DE
Zmień wersję językową na EN

Biuro Rzeczy Znalezionych MPK
Infolinia ZTM
Centrala Nadzoru Ruchu MPK

Wyszukiwarka

Sieci społecznościowe

Newsletter

Unia Europejska
Biuletyn Informacji Publicznej
UITP Member
Strona Główna / Aplikacje
Aplikacje

W miniony wtorek gigantyczny korek na ulicach Dymka i Browarnej zablokował nasze autobusy. Pasażerowie denerwowali się, bo nie wiedzieli dlaczego autobus nie przyjeżdża na ich przystanek. Tramwaj wykoleił się, szybko organizujemy komunikację zastępczą lecz informacji o tym brakuje.

Do tej pory, już od dwóch lat, komunikaty o takich zdarzeniach wysyłaliśmy do zainteresowanych za pomocą SMS. Usługa jest bezpłatna i wielu poznaniaków z powodzeniem z niej korzysta. Ale telefon komórkowy zostaje zastąpiony przez smartfona. Jego użytkowanie staje się coraz bardziej powszechne.

- Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tej aplikacji, bo stawiamy na nowe rozwiązania, coraz więcej osób korzysta ze smartfona a wiemy jak wielką rolę dla sprawnej komunikacji spełnia szybka, nowoczesna i skuteczna informacja – mówi Wojciech Tulibacki, prezes Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o. – Dla pasażerów najważniejsze, by komunikacja była niezawodna. Niestety wielu rzeczy nie możemy przewidzieć. Nie możemy przewidzieć zdarzeń nagłych i nieoczekiwanych, takich jak awarie czy wypadki. Aplikacja pozwoli nam dotrzeć z informacją o takich wydarzeniach do szerszego grona mieszkańców.

„myMPK” już działa. Ma 6 zakładek:

  1. Zakładka „O MPK” z pakietem najważniejszych informacji o nas.
  2. Zakładka „Wydarzenia” – o tym co się u nas dzieje i to zarówno na polu inwestycyjno-rozwojowym jak i na obszarze promocyjno-reklamowym
  3. Zakładka „Zdarzenia komunikacyjne” z informacjami o tych zdarzeniach w mieście, które powodują nagłe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej
  4. Zakładka „Remonty i utrudnienia” o wszelkich planowanych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej
  5. Zakładka „Sonda” , która ma służyć zbieraniu opinii użytkowników aplikacji na temat komunikacji miejskiej
  6. Zakładka „Kontakt” z formularzem kontaktowym tożsamym z naszą stroną internetową

Korzystamy z wielu kanałów komunikacji z naszymi pasażerami. W nasze działania informacyjne angażujemy tradycyjne media, informacje przekazujemy poprzez naszą stronę internetową, Facebook i inne portale społecznościowe, ale nie rezygnujemy też z konwencjonalnych dróg informowania za pośrednictwem komunikatów na przystankach i w naszych pojazdach. Dotyczy to zwłaszcza tych utrudnień w komunikacji, które przewidujemy. Wysyłamy komunikaty za pomocą SMS a wprowadzenie „myMPK”, która dostępna jest w serwisie Google Play to następny, interaktywny kanał komunikacji z naszymi pasażerami.

logotypy-projekt-zakup-tramwajow

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację

 
powiadamianie-sms2Usługa została wyłączona z dniem 31 grudnia 2018 r. Zachęcamy do korzystania z aplikacji MyMPK -> zobacz.


 
poznan-airport-guideOpis

Oficjalna aplikacja z informacjami lotniska w Poznaniu - rozkład lotów, plan lotniska i parkingów, ale także rozkłady jazdy pojazdów komunikacji miejskiej i kolejowej, informacja o parkingach oraz najważniejszych atrakcjach Poznania.

- Lista przylotów i odlotów wraz z aktualnym statusem.
- Rozkład lotów.
- Lista "Moje loty".
- Plan lotniska.
- Plan parkingów.
- Rozkłady jazdy transportu publicznego.
- Rozkłady PKP.
- Bazę danych miejsc.
- Nawigację po mieście.
- Asystenta podróży.


 
dukielska-przystanek-mNieczytelny rozkład jazdy? Brak tabliczki? Od dzisiaj podstawowe kwestie związane z przystankami, pasażerowie zgłoszą za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym. Zgłoszenie można uzupełnić o zdjęcie czy też zaznaczyć lokalizację problematycznego elementu na planie Poznania. Sygnał dotrze bezpośrednio do odpowiedniej jednostki, a to przyspieszy proces likwidowania usterki.
 
ginger-na-androida-mNiedawno udostępniona została testowa wersja aplikacji Ginger na Androida! Jest ona już dostępna w oficjalnym sklepie z aplikacjami Google - https://market.android.com/details?id=eu.gingermobile. Użytkownik nie ponosi żadnych kosztów związanych z korzystaniem z aplikacji czy zakupem - może pobrać ją za darmo. Informujemy też, że w najbliższym czasie zostanie wydana wersja na iPhone - aktualnie w testach.