Linie tramwajowe
  W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

  W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
  Powered by jakdojade.pl

  Finał WOŚP. Weź udział w aukcji, zdobądź voucher na przejazd tramwajem z Prezesem Zarządu MPK Poznań

  18.01.2023

  Typ tramwaju – dowolny z floty MPK Poznań: można zdecydować się na historyczny wagon typu I, ale też na Moderusa Gammę. Termin – do ustalenia. Czas trwania – maksymalnie 2 godziny. Zwycięzców dwóch aukcji, organizowanych we współpracy z MPK Poznań, prezes Zarządu Spółki, Krzysztof Dostatni, zabierze na przejażdżkę tramwajową.

  Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! – to hasło przewodnie zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

  31. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia br., ale już teraz prowadzone są aukcje i zbiórki, także w Internecie. MPK Poznań, współpracując m.in. ze Sztabem WOŚP przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu oraz Mateuszem Wawrowskim, miłośnikiem klocków Lego i komunikacji miejskiej, również bierze w nich udział.

  Do wylicytowania są przejażdżki tramwajem, prowadzonym przez Prezesa Zarządu, Krzysztofa Dostatniego. Data wycieczki, typ tramwaju, trasa zostaną ustalone indywidualnie ze zwycięzcami aukcji (voucher będzie można zrealizować do dnia 30 grudnia br.). Czas przejazdu to maksymalnie dwie godziny, a na wycieczkę można zabrać ze sobą np. znajomych. W przypadku chęci przejazdu wagonem Bergische Stahlindustrie Typu I – m.in. z uwagi na jego konstrukcję (odkryte pomosty) – preferowane są terminy poza zimową porą roku.

  Weź udział w aukcjach!

  Zdobądź voucher na wycieczkę tramwajem prowadzonym przez Prezesa Zarządu MPK Poznań!

  Przejazd wybranym tramwajem z Prezesem MPK Poznańlink do aukcji prowadzonej przez Sztab 6072 działający przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu

  Prezes MPK Poznań poprowadzi dla Ciebie tramwajlink do aukcji prowadzonej przez Mateusza Wawrowskiego

  Na licytacje internetowe MPK Poznań przekazało również inne upominki (w tym m.in. albumy o komunikacji miejskiej, zestawy pocztówek prezentujących dawną komunikację miejską oraz pojazdy historyczne i liniowe itd.). Można je zdobyć na aukcjach internetowych organizowanych przez Mateusza Wawrowskiego i Sztab przy OIRP , a także na licytacjach prowadzonych podczas 31. Finału WOŚP w Obornikach.

  Zachęcamy do udziału w 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!


  Pozostałe aktualności


  WOŚP: Można jeszcze wylicytować przejażdżkę tramwajem oraz pakiety upominków od MP...

  31.01.2023
  Krzysztof Dostatni, prezes MPK Poznań przed tramwajem typu pierwszego
  31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Nadal jednak trwają aukcje internetowe, na których można wylicytować m.in. przejazd tramwajem prowadzonym przez prezesa Zarządu MPK Poznań o...

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: Kwesta w historycznych tramwajach MPK Poznań

  26.01.2023
  Widok z historycznego tramwaju na torowisko
  W niedzielę, 29 stycznia br. odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji na poznańskie torowiska wyjadą historyczne tramwaje MPK Poznań (H+ND, N+ND, 102N i 102Na). Ab...

  Zbiórka krwi w zajezdni przy ul. Głogowskiej 131/133

  12.01.2023
  Na zdjęciu widnieje czerwony autobus z napisem Ambulans do pobierania krwi
  W poniedziałek, 16 stycznia br. na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej 131/133 w Poznaniu odbędzie się pierwsza w tym roku otwarta akcja poboru krwi organizowana przez Klub Honorowy...