Strona Główna » O MPK » Wyróżnienia » Wyróżnienia » Poznański Ikarus najlepszy!
UWAGA!

Witryna może nie wyświetlać się poprawnie ze względu na trwające prace modernizacyjne!
Uprzejmie przepraszamy za utrudnienia.
cottbus-zlotNasz Ikarus 260.04 zajął pierwsze miejsce podczas 6. Miedzynarodowego Zlotu Ikarusów w Cottbus, do którego udaliśmy się wraz z Klubem Miłośninków Pojazdów Szynowych. O miano najładniejszego walczyło kilkadziesiąt innych pojazdów z różnych krajów Europy, ale to poznański pojazd został doceniony przez jury. Zobacz zdjęcia.


Od 17 do 19 maja br. delegacja złożona z przedstawicieli MPK Poznań Sp. z o.o. oraz Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych uczestniczyła w 6. Międzynarodowym Zjeździe Ikarusów połączonym z drzwiami otwartymi w przedsiębiorstwie komunikacji miejskiej w Cottbus.

Na wyjazd został wytypowany autobus zabytkowy Ikarus 260.04 nr tab. 1735. Przed zlotem pojazd został wyposażony w oryginalne węgierskie listwy, dopracowano powłokę lakierniczą. Wóz został też wpisany do ewidencji zabytków ruchomych i otrzymał charakterystyczne żółte tablice rejestracyjne.

Zwieńczeniem tych prac było zdobycie 1 miejsca w kategorii najpiękniejszych autobusów zabytkowych, pośród 50 innych pojazdów. W kategorii najdłuższej drogi przebytej na zlot 1 miejsce zajął autobus z Węgier (przejechał ok. 1000 km), a w kategorii na najstarszy autobus 1 miejsce przypadło 65-letniemu ikarusowi 601 odrestaurowanemu w warsztatach przedsiębiorstwa komunikacyjnego w Cottbus. Organizatorzy szacują, że w wydarzeniu wzięło udział ok. 8500 tys. osób.

cottbus-dyplom-s