Czytelnia
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>
Maltanka już zaprasza

maltanka-wagonikDziś malowniczym szlakiem żelaznym na Malcie wyruszyła po raz pierwszy w tym roku nasza szalona ciuchcia. Kursować będzie przez całe lato, do końca września. W tym sezonie zapraszamy też do aktywnego zwiedzania okolic stacji początkowej Maltanki za pośrednictwem nowej gry turystycznej!

Więcej…
 
Zagraj w zielone ✿

palmiarnia-mNadeszła wiosna, a wraz z nią rosną temperatury oraz chęć spędzania większej ilości czasu na dworze. Natura budzi się do życia więc to idealny moment, aby ją podziwiać! Podpowiadamy więc do jakich miejsc dojedziecie komunikacją miejską, aby wyjechać na spotkanie z przyrodą :)

Więcej…
 
Pomniki związane z komunikacją w Poznaniu

odsloniecie-tablicy-tramwajarek-mW naszej ponad stuletniej historii mamy co wspominać! Kilka z tych wspomnień postanowiliśmy zachować na dłużej, zostawiając ich ślad w przestrzeni miasta. Czy znacie wszystkie miejsca upamiętniające wydarzenia komunikacyjne w Poznaniu? Sprawdźcie!

 

Więcej…
 
Abecadło w Ikarusie

tour-salon-2019-mGdzie można zorganizować najfajniejszą lekcję? W autobusie! I to zresztą nie byle jakim autobusie, ale w historycznym i czerwonym Ikarusie 260.04. Podczas minionej 30. edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON uczyliśmy się z najmłodszymi komunikacyjnego abecadła. Zobacz zdjęcia.

Więcej…
 
Maltanka z klocków LEGO

maltanka-z-lego-mMateusz Wawrowski, nasz motorniczy i jednocześnie miłośnik klocków LEGO stworzył własne limitowane zestawy klocków, które mogą być pamiątką ze stolicy Wielkopolski. Do wcześniej dostępnych zestawów, z których zbudować można Okrąglak i koziołki dołączyła Maltanka.

Więcej…
 
Bezpieczeństwo jesienią i zimą

bezpieczenstwo-jesienia-i-zima-mJesień i zima to najtrudniejszy dla komunikacji okres. Pamiętajcie o tym, żeby szczególnie wtedy uwazać i zachować ostrożność podczas poruszania się po mieście i przechodzenia przez jezdnię.

Więcej…
 
Poznańska gra Monopoly już w sprzedaży!

premiera-monopolyPrzy współudziale mieszkańców powstała gra wyjątkowa, zaskakująca i… prawdziwie poznańska, bo wykorzystująca wiele symboli miasta oraz gwarę.

Poznaniacy aktywnie głosowali na miejsca, jakie chcieliby widzieć na planszy. W pracach nad planszą uczestniczyli także przedstawiciele Urzędu Miasta oraz lokalni liderzy biznesu. W wyniku tej współpracy powstała gra wyjątkowa, bo inna niż wcześniejsze miejskie edycje.

Więcej…
 
Historia komunikacji w innych miastach

muzeum-komunikacji-mTramwaje i autobusy, a także trolejbusy wożą nas po polskich miastach. Jesli planujecie rodzinną wyprawę poza Poznań, odwiedźcie muzea, które dokumentują historię publicznego transportu w innych regionach kraju. Przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych obiektów!

 

Więcej…
 
Maska Bimboli

maska-bimbola-mMiłośnicy Bimboli mogą się nawet w nią zamienić! Specjalnie dla nich udostępniliśmy wzór maski, który można wydrukować, wyciąć, we wskazanych miejscach przyczepić gumkę i gotowe! Zapraszamy do działu PREZENTY.

 
Piosenki o tramwajach i autobusach

piosenki-bimbolaPodróże komunikacją miejską inspirują i zachęcają do wspólnych śpiewanek - szczególnie gdy wybieramy się na wycieczkę w naszą grupą, prawda? Dzisiaj prezentujemy Wam nasze ulubione piosenki o tramwajach i autobusach!

Więcej…
 
Poznańskie wystawy z komunikacją miejską w tle

muzea-bimbolaW Poznaniu są miejsca, w których można cofnąć się w czasie i zobaczyć komunikację miejską z dawnych lat.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>