Czytelnia
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>
Historia komunikacji w innych miastach

muzeum-komunikacji-mTramwaje i autobusy, a także trolejbusy wożą nas po polskich miastach. Jesli planujecie rodzinną wyprawę poza Poznań, odwiedźcie muzea, które dokumentują historię publicznego transportu w innych regionach kraju. Przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych obiektów!

 

Więcej…
 
Maska Bimboli

maska-bimbola-mMiłośnicy Bimboli mogą się nawet w nią zamienić! Specjalnie dla nich udostępniliśmy wzór maski, który można wydrukować, wyciąć, we wskazanych miejscach przyczepić gumkę i gotowe! Zapraszamy do działu PREZENTY.

 
Piosenki o tramwajach i autobusach

piosenki-bimbolaPodróże komunikacją miejską inspirują i zachęcają do wspólnych śpiewanek - szczególnie gdy wybieramy się na wycieczkę w naszą grupą, prawda? Dzisiaj prezentujemy Wam nasze ulubione piosenki o tramwajach i autobusach!

Więcej…
 
Poznańskie wystawy z komunikacją miejską w tle

muzea-bimbolaW Poznaniu są miejsca, w których można cofnąć się w czasie i zobaczyć komunikację miejską z dawnych lat.

Więcej…
 
Tramwajowa ballada łejerska

lejery-teledyskDużo śmiechu, kolorowe stroje i donośne śpiewy w starej bimbie. Co to?? Otóż uczniowie szkoły Łejery nagrywali teledysk do utworu pt. „Ballada o bębnie poznańskim”.
Historia ta opowiada o "wędrówce" wielkiego niebieskiego bębna po niezwykłych i tajemniczych zakątkach Poznania, zatem wideo było też okazją do promocji naszego miasta. Oczywiście w klipie nie zabrakło starego zielonego tramwaju.

Więcej…
 
Komunikacyjne abecadło

komunikacyjne-abecadloW marcu 2016 uczyliśmy dzieci komunikacyjnego alfabetu. Zaczęliśmy od litery „A” jak autobus. Pokazywaliśmy jak bezpiecznie do niego wsiadać i jak się w nim zachowywać. Uczyliśmy też jak poruszać się w przestrzeni miejskiej, na ulicy, przy przejściu dla pieszych, na rowerze i w samochodzie. Nauczyciele zrekrutowani byli z MPK Poznań, Wielkopolskiej Policji i ŠKODA AutoLab, która prowadziła Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa.
Na naszej stronie w dziale PREZENTY możecie pobrać komunikacyjne abecadło, które powstało właśnie na potrzeby tego projektu. Zobacz jakie są najważniejsze elementy w codziennej drodze do szkoły!

 
Bezpieczna droga do szkoły

bezpieczna-droga-do-szkoly-logoW trosce o najmłodszych zainicjowano przedsięwzięcie profilaktyczne, w ramach którego dzieci w wieku szkolnym mogły poszerzyć swoją wiedzę o bezpieczeństwie na drodze. Partnerzy projektu – Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu, Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa Skoda AutoLab oraz Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu – zadbali o to, by ta lekcja na długo pozostała w pamięci uczestników i realnie wpłynęła na świadomość dzieci, jak bardzo ich bezpieczeństwo zależy od nich samych.

Więcej…
 
Franowo: wirtualna zajezdnia dla dzieci

wirtualna-zajezdnia-franowoW 2014 roku oficjalnie otworzyliśmy największą i najnowocześniejszą w Polsce zajezdnię tramwajową na Franowie. Zajmuje obszar 17 hektarów i docelowo może pomieścić nawet 150 tramwajów. Dziś, bez wychodzenia z domu, mogą ją poznać także najmłodsi. Wraz z ekipą Bazgroszyt.pl przygotowaliśmy jej animowaną, interaktywną wersję, która nie tylko pomoże poznać sam obiekt, ale nauczy zasad działania zajezdni tramwajowej. Po zwiedzaniu, użytkownik będzie mógł rozwiązać test wiedzy o pracy takiego obiektu, a jeśli odpowie poprawnie, otrzyma wirtualny dyplom :)
Zapraszamy do zabawy!

 
Którymi drzwiami wejść do pojazdu? - przewodnik po komunikacji miejskiej

mamy-miejsce-plakat-mKtórymi drzwiami najlepiej wchodzić do pojazdu z wózkiem, tak aby przejścia nie utrudniały dodatkowe barierki i uchwyty? Gdzie ustawić wózek wewnątrz tramwaju czy autobusu? Czy rodzic/opiekun z dzieckiem ma wyznaczone miejsce w pojeździe? - na te i inne pytania odpowie nasz przewodnik!

„Niejednokrotnie nasi pracownicy byli świadkami, kiedy osoba, wsiadająca do pojazdu z wózkiem dziecięcym, próbowała korzystać z niewłaściwych drzwi” – przyznaje Iwona Cieślik kierownik Biura Promocji MPK Poznań. – „Zbyt wąska przestrzeń, przeszkoda w postaci dodatkowej barierki, to wszystko sprawiało, że spanikowana mama naprędce szukała innej możliwości wejścia do pojazdu. Sytuacja narażała na stres nie tylko ją, ale i podróżnych, którzy niecierpliwie oczekiwali na odjazd z przystanku i odliczali mijający czas”.

Drugą sprawą jest ustawienie wózka dziecięcego w pojeździe. Mamy nie muszą cisnąć się między rzędami krzesełek, ponieważ w poznańskich pojazdach komunikacji miejskiej, dla wózków wyznaczona jest specjalna przestrzeń. Chcemy więc mamom podpowiedzieć, którędy wsiadać i gdzie ustawić wózek dziecięcy, aby podróżowało im się lepiej.

Więcej…
 
Bezpieczne ustawienie wózka dziecięcego w pojeździe

mamy-miejsce-3-grafika-mPrzodem do kierunku jazdy? Bokiem? Tyłem? Jak ustawić wózek, aby w razie awaryjnego hamowania dziecko było jak najbardziej bezpieczne? Na te pytania odpowiedzieli pracownicy MPK Poznań Sp. z o.o., naukowcy z Politechniki Poznańskiej i strażacy ze Szkoły Aspirantów Państwowej Szkoły Pożarnej w Poznaniu. W autobusie i tramwaju przeprowadzili badania, które miały zmierzyć zachowanie wózka i dziecka jako pasażera w każdej z tych sytuacji.

Więcej…
 
Masz specjalne miejsce siedzące w pojazdach

mamy-miejsce-2-mW tramwajach i autobusach znajdują się wyznaczone miejsca dla matki z dzieckiem, oznaczone specjalnym piktogramem. Mamy żalą się jednak, że nie wszyscy go respektują. Podczas drugiej edycji akcji "MAMY miejsce" apelowaliśmy do pasażerów o więcej życzliwości i wrażliwości. Apelujemy też do mam, rodziców, opiekunów - macie prawo upominać się o swoje miejsce w pojeździe. To dla Waszego bezpieczeństwa!
Poniżej przytaczamy kilka wypowiedzi, nadesłanych przez mamy oraz nasz apel.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>